Polacy na podium Pucharu Narodów

Inne
Polacy na podium Pucharu Narodów
Fot. PAP
Reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Kiempa, Joanna Pawlak, Jan Kamiński i Michał Hycki zajęła trzecie miejsce w Strzegom Horse Trials.

Reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Kiempa, Joanna Pawlak, Jan Kamiński i Michał Hycki zajęła trzecie miejsce w rozegranych w ramach LOTTO Strzegom Horse Trials zawodach Pucharu Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

„To wielki sukcesów krajowego jeździectwa. Biało-czerwoni spisali się bardzo dobrze we wszystkich trzech próbach, ale świetnie pojechali cross kończący występ. Nasza ekipa dojrzewa, zbiera coraz więcej doświadczenia, wcześniejsze przygotowanie zaczyna procentować, więc oby takie wyniki pojawiały się częściej” - powiedział trener kadry narodowej Marcin Konarski.

 

Triumfowali Niemcy z wynikiem 105,90 punktów karnych, a wystąpili w składzie Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida, Beeke Jankowski na Tiberius 20 Heike Jahncke na Mighty Spring oraz Ingrid Klimke na SAP Asha P i SAP Hale Bob, która zwyciężyła także w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce zajęli Holendrzy z wynikiem 108,30 pkt. Polacy zanotowali 136,80.

 

ZOBACZ TAKŻE: Danuta Dmowska-Andrzejuk: To był mój pierwszy raz na KSW. 

 

„Kluczem do sukcesu był równy występ całej ekipy - od ujeżdżeniowego czworoboku po próbę terenową. Każdy z nas zaliczył dobry przejazd i ustrzegł się błędów, które wcześniej często przekreślały nam szanse na podium. Pomógł też fakt, że startujemy w doskonale nam znanym Strzegomiu” - wspomniał Kiempa. Zawodnik CSJ Coval dosiadając konia o imieniu Lassban Radovix, zajął indywidualnie 4. miejsce.

 

Szkoleniowiec Konarski, który jest jednocześnie organizatorem zawodów w prowadzonym przez niego ośrodku Stragona, podkreślił radość z tego, że przeprowadzenie międzynarodowej rywalizacji było możliwe. „W tych trudnych czasach fakt, że udało się w ogóle zorganizować zawody cieszy, a jeszcze bardziej to, że przyjechało dużo dobrych zawodników, mimo aktualnych trudności w podróżowaniu. Większość z zaplanowanych na ten rok imprez Pucharu Świata została jednak odwołana, a co będzie jutro… nikt nie wie. Miejmy nadzieję, że uda się pojechać w październiku na finał do Włoch” - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Zagumny: Wierzę, że zagramy zgodnie z terminarzem. Przygotowano jednak plan awaryjny. 

 

W najtrudniejszym konkursie imprezy, czyli CCI 4*- L (tzw. długich czterech gwiazdkach), triumfował mieszkający w Europie Japończyk Yoshiaki Oiwa. Startując na klaczy Tullyoran Cruise JRA zanotował 33,8 pkt. karnych. Druga i trzecia była medalistka olimpijska z Londynu (brąz w drużynie) Jonelle Price z Nowej Zelandii - wyższą pozycję osiągnęła na Grappa Nera, a niższy stopień podium zagwarantował jej występ na wałachu McClaren.

 

Jedyna Polka z konkursie Paulina Maciejewska (Zielonogórski Klub Sportowy) na Jangcy L zajęła szóste miejsce.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze