Tauron Giganci Siatkówki: Jastrzębski Węgiel triumfatorem turnieju

Jastrzębski Węgiel triumfatorem towarzyskiego turnieju Tauron Giganci Siatkówki.

Jastrzębski Węgiel zwycięzcą towarzyskiego turnieju Tauron Giganci Siatkówki. W finale zawodnicy Luke'a Reynoldsa pokonali po tie-breaku PGE Skrę Bełchatów 3:2 i obronili tytuł. Wcześniej brązowy medal zdobyli siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy pokonali Trefl Gdańsk w trzech setach.

Finał towarzyskiego turnieju Tauron Giganci Siatkówki zapowiadał się niezwykle interesująco. Naprzeciw siebie stanęły PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny pokonały w półfinałach kolejno Vervę Warszawa Orlen Paliwa oraz Trefl Gdańsk.

Na początku premierowej odsłony żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy. Dopiero w drugiej części, kilkupunktową przewagę osiągnęli zawodnicy Luke'a Reynoldsa. Pod koniec tylko potwierdzili, że są lepszą drużyną i ostatecznie po zepsutej zagrywce Bartosza Filipiaka, wygrali 25:20.

Kibice zgromadzeni w kępińskiej hali nie mogli narzekać na spotkanie, które stało na wysokim poziomie. Potwierdzenie znaleźli w drugim secie. Zmiana stron lepiej wpłynęła na bełchatowian, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę. W kolejnych akcjach tylko potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. W niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dominowali, co przełożyło się na ich triumf 25:15.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie po szczęśliwym asie Łukasza Wiśniewskiego. W późniejszej części utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalami. Na dodatek świetną zagrywką popisał się Rafał Szymura. Z kolei przyjmujący PGE Skry Milad Ebadipur nie mógł zaliczyć tej części meczu do udanych. Miewał problemy w przyjęciu oraz w ataku, w którym skutecznie blokowany był przez siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Koniec końców to zespół Reynoldsa zwyciężył 25:21 i objął prowadzenie w całym meczu 2:1.

W kolejnej odsłonie podopieczni Michała Mieszko Gogola dali znak, że będą do końca walczyć o złoty medal turnieju Tauron Giganci Siatkówki. Po bloku Jakuba Buckiego na tablicy świetlnej widniał wynik 3:0. Co ciekawe, chwilę później na prowadzeniu byli już jastrzębianie. Oba zespoły starały się nie popełniać błędów, a wynik oscylował koło remisu. Dopiero końcowa faza seta przesądziła o triumfie zespołu z Bełchatowa. Siatkarze Gogola wygrali na przewagi 26:24 i doprowadzili do tie-breaka.

W nim lepiej zaprezentowali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy zwyciężyli 15:13, a w całym meczu 3:2.

Tym samym siatkarze zespół ze Śląska obronili tytuł. Przed rokiem w X Międzynarodowym Charytatywnym Turnieju w Siatkówce Mężczyzn Tauron Giganci Siatkówki okazali się lepsi od PGE Skry Bełchatów, Powervolley Milano i Gas Sales Piacenza.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:15, 21:25, 26:24, 14:16)