Znamy zwycięzców i zwyciężczynie ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Siatkówka
Znamy zwycięzców i zwyciężczynie ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej
Fot. PAP
Para Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk wygrali w finale ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

W dniach 28-30 sierpnia odbyły się ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Rozgrywane w Mysłowicach zawody dały kibicom ogrom emocji, a ostatniego dnia, w niedzielę poznaliśmy zwyciężczynie i zwycięzców turnieju. Wśród panów niespodziewanie triumfowała para Michał Bryl/Mikołaj Miszczuk, z kolei wśród kobiet najlepsze były Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa.

W dniach 28-30 sierpnia w mysłowickim Ośrodku Sportów Letnich „Słupna” rozegrały się ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Turniej organizowany w czasie pandemii koronawirusa miał inny przebieg niż dotychczasowe zawody, ale PZPS doskonale spełnił swoje zadanie i zorganizował imprezę bezpieczną dla kibiców, ale przede wszystkim zawodników.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Ojrzyński i Adam Manios mistrzami Polski służb mundurowych

 

Kibiców najbardziej ucieszył jednak skład zawodów i twarze jakie pojawiły się w Mysłowicach. Podczas trzydniowego turnieju fani mogli zobaczyć między innymi reprezentantów Polski - Piotra Kantora, Bartosza Łosiaka, Monikę Brzostek i Katarzynę Kociołek. Zdecydowanym faworytem wśród mężczyzn była para Kantor - Łosiak. Dwaj zawodnicy spokojnie przeszli przez pierwsze fazy turnieju, ale prawdziwa niespodzianka spotkała ich w finale. Dużą ambicję, a zarazem spokój na boisku pokazali Michał Bryl oraz Mikołaj Miszczuk. Młodzi siatkarze najpierw wysoko pokonali faworyzowanych Kantora i Łosiaka, aby w drugim secie wygrać "wojnę nerwów" i ostatecznie zwyciężyć w całym finałowym spotkaniu 2:0. Zaskoczeni takim wynikiem są nie tylko kibice i komentatorzy, ale przede wszystkim sami zawodnicy.

 

- Póki co jesteśmy w szoku. Chcieliśmy dobrze zagrać w finale, cieszymy się ze złota. Ja przede wszystkim cieszę się, że grając z młodszym Mikołajem poprawiłem swój wynik - powiedział Michał Bryl.

 

Swojego zaskoczenia nie ukrywał także młodszy z pary Bryl/Miszczuk. Dla utalentowanego 20-latka to pierwsze tak duże osiągnięcie w karierze.

 

- Było trochę niedowierzania, bo po drugiej stronie była wielka para Kantor/Łosiak. Taki mecz mógł mi się tylko wymarzyć, a wygrana już szczególnie - dodał Miszczuk.


Wśród pań trudno było wskazywać faworyta przed rozpoczęciem turnieju. Wszystkie zawodniczki prezentowały wysoką formę. W stawce mieliśmy siatkarki o różnej charakterystyce gry - był między innymi doświadczony duet Strąg/Gruszczyńska, połączenie doświadczenia i młodości, czyli para Kociołek/Ceynowa, czy zeszłoroczne mistrzynie kraju - Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska. Z tak różnorodnej grupy do półfinałów weszły Antczak/Kozłowska, Strąg/Gruszczyńska, Brzostek/Gromadowska i Kociołek/Ceynowa, a sobotnie zmagania miały zadecydować o składzie najważniejszego meczu mistrzostw Polski. W drugim dniu zawodów triumfowały Brzostek/Gromadowska oraz Kociołek/Ceynowa i to one miały się zameldować w wielkim finale.

 

Mariusz Wlazły: Nie oczekiwałbym zbyt dużo. Jesteśmy na początku przygotowań


Finał kobiet utrzymał poziom całych rozgrywek i dał wiele emocji kibicom zgromadzonym w Mysłowicach. W pojedynku kadrowych par dominowały długie akcje i szalona gra w obronie. O wyniku starcia zadecydowały szczegóły i jak w przypadku panów, także "wojna nerwów". Z niej zwycięsko wyszły Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa, co pokazało, że najlepszą konfiguracją w tym turnieju było połączenie doświadczenia Kociołek i młodzieńczej fantazji Ceynowej.

 

- Bardzo się cieszymy z wygranej w turnieju. Nie ukrywam, że przyjechałam tutaj po złoto i cieszę się, że Agata pomogła mi je zdobyć. To nasz trzeci turniej, więc miałyśmy czas, aby się dograć. Na tyle udało nam się doszlifować, że grałyśmy na wysokim poziomie - skomentowała występ w mistrzostwach kraju Katarzyna Kociołek. Równie ciepło o swojej doświadczonej koleżance wypowiadała się Ceynowa.

 

- Jestem niesamowicie wdzięczna, że mogłam zagrać z tak doświadczoną zawodniczką jak Kasia. Pół roku temu wracałam do siebie po operacji i nawet nie myślałam o mistrzostwie Polski - dodała Ceynowa.


Wyniki decydujących spotkań ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej:


Kobiety:


Półfinały


Kociołek/Ceynowa - Antczak/Kozłowska 2:0
(21:17, 21:15)
Brzostek/Gromadowska - Strąg/Gruszczyńska 2:1
(21:23, 21:19, 15:13)

 

Mecz o 3. miejsce


Antczak/Kozłowska – Strąg/Gruszczyńska 0:2
(13:21, 12:21)


Mecz o 1. miejsce


Kociołek/Ceynowa – Brzostek/Gromadowska 2:0
(24:22, 21:19)

 

Mężczyźni:

 

Półfinały


Kantor/Łosiak – Prudel/Szałankiewicz 2:0
(21:18, 21:17)
Bryl/Miszczuk – Lech/Korycki 2:0
(21:19, 21:17)

 

Mecz o 3. miejsce


Prudel/Szałankiewicz – Lech/Korycki 2:0
(21:15, 21:14)


Mecz o 1. miejsce


Kantor/Łosiak – Bryl/Miszczuk 0:2
(11:21, 20:22)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie