EBL: Zdecydowana wygrana Stelmetu Enei we Wrocławiu

Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał WKS Śląsk.

We Wrocławiu bez niespodzianki - w meczu drugiej kolejki Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał WKS Śląsk 78:58.

Bardzo aktywny od początku spotkania był Marcel Ponitka, a po dwóch trójkach Gabriela Lundberga goście uciekli już na dziewięć punktów. To nie był koniec, bo po chwili prowadzili już 19:6. Stelmet Enea rewelacyjnie naciskał w obronie, a wrocławianie nie potrafili znaleźć na to sposobu. M.in. dzięki Janisowi Berzinsowi po 10 minutach było 28:16. Geoffrey Groselle był sporym zagrożeniem pod koszami, a w dodatku nadal skuteczność pokazywał Lundberg - tym samym przewaga zielonogórzan rosła do 20 punktów w drugiej kwarcie. Trener Oliver Vidin próbował różnych ustawień i wielu zawodników, ale to rywale kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po pierwszej połowie wygrywali 45:27.

Twarda obrona, przechwyty, zadziorność - to cechowało grę Stelmetu Enei od początku trzeciej kwarty. Ponadto ciągle świetnie radzili sobie Ponitka i Groselle, a w WKS Śląsku za przewinienia parkiet musiał opuścić Garrett Nevels. Po trójce Blake’a Reynoldsa goście prowadzili już 24 punktami. Ostatecznie po 30 minutach było 62:41. W ostatniej części spotkania wrocławianie starali się jeszcze walczyć, ale przewaga była zdecydowanie za wysoka. Zespół trenera Żana Tabaka nie zamierzał zmniejszać tempa, cały czas grał swoją koszykówkę i wygrał aż 78:58.

Najlepszym graczem gości był Gabriel Lundberg z 17 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Strahinja Jovanović z 15 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami.

Śląsk Wrocław – Stelmet Enea BC Zielona Góra 58:78 (16:28, 11:17, 14:17, 17:16)

Śląsk Wrocław: Strahinja Jovanovic 15, Garrett Nevels 10, Michał Gabiński 6, Kacper Gordon 6, Elijah Stewart 5, Akos Keller 4, Aleksander Dziewa 3, Jakub Musiał 3, Szymon Tomczak 2, Jan Wójcik 2, Ivan Ramljak 2, Maksymilian Zagórski 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gabriel Lundberg 17, Geoffrey Groselle 14, Marcel Ponitka 12, Blake Reynolds 10, Cecil Williams 10, Janis Berzins 5, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Koszarek 3, Filip Put 3, Kacper Traczyk 0