Liga Narodów: Terminarz i plan transmisji niedzielnych spotkań

Czy reprezentacja Niemiec zdoła pokonać Szwajcarię?

Niedziela 6 września to kolejny dzień pod znakiem emocji związanych z rozgrywkami Ligi Narodów. Z pewnością nie zabraknie ciekawych meczów, wieli goli i zaskakujących rezultatów. Na pierwszy plan wysuwa się starcie Szwajcarii z Niemcami, ale interesująco powinno być także na innych boiskach. Poniższej przedstawiamy terminarz oraz plan transmisji niedzielnych meczów.

W dywizji A zaplanowane zostały dwa spotkania, w których Hiszpania podejmie Ukrainę oraz Szwajcaria zmierzy się z Niemcami. Wszystkie te zespoły rozegrały już po jednym meczu. Hiszpanie rzutem na taśmę wywalczyli remis 1:1 w wyjazdowym, szlagierowym starciu u naszych zachodnich sąsiadów, podczas gdy Ukraińcy zwyciężyli Szwajcarów 2:1. Ten drugi wynik pokazuje, że drużyna mozolnie budowana przez legendarnego Andrija Szewczenkę staje się coraz mocniejsza i wcale nie jest na straconej pozycji w konfrontacji na Półwyspie Iberyjskim. Z kolei w drugiej parze dojdzie do rywalizacji dwóch podrażnionych ekip. Podopieczni Joachima Loewa czują olbrzymi niedosyt po podziale punktów z "La Roja", tracąc gola w 95. minucie! Ich niedzielni rywale z kolei postarają się zrehabilitować za porażkę na Ukrainie. Oba mecze zapowiadają się elektryzująco.

Najwięcej niedzielnych spotkań odbędzie się w ramach rywalizacji w dywizji B. Na Cardiff City Stadium reprezentacja Walii "skrzyżuje rękawice" z reprezentacją Bułgarii. Wyspiarze w pierwszej kolejce rozgrywanej kilka dni temu pokonali skromnie Finlandię 1:0, zdobywając bramkę dopiero w 80. minucie. Ich największy gwiazdor - Gareth Bale zagrał tylko w pierwszej połowie. Przekonamy się czy piłkarz Realu Madryt dostanie więcej czasu w starciu z Bułgarami, którzy w miniony czwartek zremisowali u siebie z Irlandią 1:1. W drugim meczu tej grupy to właśnie Irlandia zmierzy się z Finlandią.

Przed nami także starcia w grupie trzeciej tejże dywizji. I tak oto ciekawie zapowiada się konfrontacja Węgier z Rosjanami. Oba zespoły cieszyły się ze zwycięstw w inauguracyjnych meczach. "Madziarze" wygrali 1:0 na trudnym terenie w Turcji, podczas gdy "Sborna" zwyciężyła u siebie Serbów 3:1. W niedzielę dojdzie zatem do spotkań wygranych oraz przegranych z poprzednich meczów.

Co nas czeka w dywizji C? Dwa spotkania w grupie trzeciej. Co ciekawe, wszystkie zespoły mają po pierwszej kolejce punkt na swoim koncie i przekonamy się, używając nomenklatury tenisowej, czy w niedzielę dojdzie do "przełamania". Słowenia na własnym boisku zagra z Mołdawią, natomiast Kosowo podejmie Grecję.

Emocji nie powinno także zabraknąć w dywizji D, a więc tej teoretycznie najsłabszej, ale w której rywalizacja jest niemniej zacięta. Andora zagra u siebie z Wsypami Owczymi. Ci pierwsi bezbramkowo zremisowali z Łotwą, podczas gdy ci drudzy pokonali Maltę 3:2, chociaż do 87. minuty przegrywali 1:2! Zobaczymy czy także w niedzielnych meczach będziemy świadkami podobnej dramaturgii.