Wiadomo, kiedy Trefl Gdańsk rozpocznie sezon

Siatkówka
Wiadomo, kiedy Trefl Gdańsk rozpocznie sezon
fot. Trefl Gdańsk/Twitter
Ekipa Michała Winiarskiego rozpocznie sezon 20 września w Radomiu.

Gdańskie Lwy zyskały dodatkowy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Pewne jest jednak to, że mecz drugiej kolejki nie zostanie przełożony, w związku z czym ekipa Michała Winiarskiego rozpocznie rozgrywki 20 września w Radomiu.

Trefl Gdańsk wnioskował o zmianę daty dwóch pierwszych spotkań sezonu 20/21, ze względu na znacznie skrócony czas przygotowań do rozgrywek. Kilka dni temu Polska Liga Siatkówki w porozumieniu z Asseco Resovią Rzeszów wyraziły zgodę na przełożenie inauguracyjnego meczu, zaplanowanego na 13 września. Nowy termin spotkania to 21 października.

 

Jak poinformowała PLS, "druga kolejka musi się już jednak odbyć zgodnie z planem", dlatego Gdańskie Lwy wejdą w sezon 20 września w wyjazdowym meczu przeciwko Cerrad Enea Czarnym Radom.

 

Zobacz także: Trefl Gdańsk wreszcie gra w komplecie

 

Cała sprawa związana jest oczywiście z wydarzeniami z ostatnich tygodni i serią zakażeń koronawirusem w ekipie Michała Winiarskiego. Wszystko zaczęło się pod koniec lipca, kiedy w zespole wykryto pierwszy pozytywny przypadek. Potem ruszyła lawina. Kolejni siatkarze lądowali na kwarantannie, a o treningach musieli po prostu zapomnieć. Dopiero na początku września spotkali się w komplecie na boisku, co oznacza, że stracili ponad miesiąc przygotowań do sezonu.

 

Klub z Gdańska podczas długiej przerwy dokonał jednego z największych hitów transferowych tegorocznego okienka. Do drużyny dołączyła legenda polskiej siatkówki Mariusz Wlazły, który zgodnie z wynikami głosowania ekipy został kapitanem zespołu. W poprzednich latach tę rolę sprawował Wojciech Grzyb, który oficjalnie zakończył już karierę.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze