Hokejowa LM: Start rozgrywek przesunięty

Inne
Hokejowa LM: Start rozgrywek przesunięty
fot. PAP
Hokejowa LM: Start rozgrywek przesunięty.

Hokejowa Liga Mistrzów rozpocznie sezon w połowie listopada, miesiąc później, niż planowano. Zmiana terminarza jest spowodowana pandemią koronawirusa. W rozgrywkach wystartuje mistrz Polski GKS Tychy, który w 1/16 finału zmierzy się z czeskimi Białymi Tygrysami Liberec.

Prawdopodobnie oba spotkania polskiej drużyny odbędą się na wyjeździe.

 

- Sześć kolejnych tygodni przygotowań pozwoli nam kontynuować pracę nad alternatywnymi rozwiązaniami dla kilku krytycznych pojedynków. Ograniczenia w podróżowaniu między niektórymi z krajów drużyn uczestniczących utrudniają obecnie rozegranie spotkań. Liczymy również, że część ograniczeń zostanie do tego czasu zniesiona – wyjaśnił prezes organizatora LM Peter Zahner, cytowany w komunikacie.

 

Format rozgrywek w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii został wcześniej zmieniony. Nie ma fazy grupowej, a 32 drużyny będą rywalizować od razu w systemie pucharowym.

 

Uczestnicy zostali podzieleni na dwa koszyki zgodnie z rankingiem LM. GKS przed losowaniem znalazł się w tym „słabszym”. Data startu rozgrywek została już wcześniej przesunięta z 3 września na 6 października.

 

Zobacz także: NHL: Stars wygrali pierwszy mecz finału Konferencji Zachodniej

 

System pucharowych dwumeczów zastąpił obowiązującą wcześniej rywalizację w ośmiu 4-zespołowych grupach. Uczestnicy LM rozegrają łącznie 61 spotkań podczas dziewięciu dni meczowych.

 

Jedno finałowe spotkanie zostało zaplanowane na 9 lutego 2021 roku.

 

W tej edycji Ligi Mistrzów wezmą udział zespoły z 12 krajów. Polskie kluby uczestniczą w tych rozgrywkach od 2016 roku - najpierw dwukrotnie Comarch Cracovia, potem GKS Tychy.

 

Tyszanie w swoim debiutanckim sezonie w fazie grupowej pokonali u siebie HC Bolzano 5:3 i zdobyli pierwsze punkty w tych rozgrywkach dla Polski. Pozostałe pięć spotkań GKS przegrał.

 

Zobacz także: Stars i Golden Knights z awansem do finału Konferencji Zachodniej

 

W ostatnich rozgrywkach tyski zespół zdobył cztery punkty, dzięki wygranej z austriackim Vienna Capitals 4:2 i porażce z niemieckim Adlerem Mannheim 2:3 po dogrywce.

 

Polskim klubom nigdy nie udało się awansować do fazy play off.

 

Minioną edycję LM wygrał szwedzki zespół Froelunda Indians Goeteborg, który 4 lutego pokonał w finale czeski Mountfield Hradec Kralove 3:1. Był to czwarty triumf tej drużyny w sześcioletniej historii rozgrywek.

 

Sezon ekstraligi w Polsce został zakończony w marcu w trakcie play off z powodu pandemii koronawirusa. Tyszanie zostali mistrzem po raz piąty, a trzeci z rzędu.

 

W Czechach też sezon został przerwany przed terminem, bez play off i bez wyłonienia mistrza. Zespół z Liberca był liderem tabeli z dziewięciopunktową przewagą nad Ocelarzi Trzyniec.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze