Liga Narodów: Świetne widowisko i sześć goli w szlagierze! Mistrz świata lepszy od wicemistrza

Francja pokonała Chorwację 4:2

We wtorkowym szlagierowym starciu Ligi Narodów reprezentacja Francji po wielkich emocjach pokonała Chorwację 4:2. Co ciekawe, to identyczny rezultat jaki padł pomiędzy obiema drużynami w finale mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

Trójkolorowi przystąpili do tego meczu po wyjazdowym zwycięstwie w Szwecji 1:0, natomiast Chorwaci przegrali aż 1:4 w Portugalii.

Ostatnia konfrontacja obu drużyn to... finał mundialu 2018. Wówczas kibice byli świadkami sześciu goli, a ostatecznie to Trójkolorowi cieszyli się ze złota po wygranej 4:2. Wtorkowa rywalizacja miała być niejako rewanżem za tamto starcie.

Chorwaci znakomicie rozpoczęli to spotkanie, ponieważ już w 17. minucie objęli prowadzenie za sprawą efektownego trafienia Dejana Lovrena, który strzałem po długim rogu pokonał Hugo Llorisa.

To jednak Francuzi zanotowali świetną końcówkę pierwszej połowy. Najpierw w 43. minucie do wyrównania doprowadził Antoine Griezmann, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zanotował bramkarz gości, Dominik Livaković. Piłka odbiła się bowiem od słupka i następnie trafiła w zdezorientowanego golkipera przyjezdnych, aby za chwilę wpaść powoli do siatki.

Chorwacja jednak nie zamierzała się poddawać i na początku drugiej połowy doprowadziła do remisu za sprawą Josipa Brekalo. Odpowiedź podopiecznych Didiera Deschampsa była w miarę szybka, ponieważ dziesięć minut później ponowne prowadzenie Trójkolorowym dał Dayot Upamecano.

Wydawało się, że goście są w stanie kolejny raz doprowadzić do remisu, lecz w 77. minucie kolejny cios zadali gospodarze. Rzut karny na gola zamienił bowiem Olivier Giroud, ustalając wynik na 4:2. Dla Chorwacji to druga porażka w Lidze Narodów i znowu aż cztery stracone bramki. Spotkanie jednak dostarczyło wielu emocji i było godne rywalizacji mistrza oraz wicemistrza świata.

Francja - Chorwacja 4:2 (2:1)

Bramki: Griezmann 43, Livakovic 45+1 sam., Upamecano 65, Giroud 77k. - Lovren 17, Brekalo 55

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.