Sponsor polskiego klubu rusza z krajową inicjatywą. "Zależy nam na bezpieczeństwie najmłodszych"

Żużel
Sponsor polskiego klubu rusza z krajową inicjatywą. "Zależy nam na bezpieczeństwie najmłodszych"
fot. Cyfrasport
Eltrox Włókniarz Częstochowa

Tytularny sponsor występującego w PGE Ekstralidze Włókniarza Częstochowa - firma Eltrox oraz jej fundacja wyruszyli z kolejną inicjatywą, która tym razem dotyczy dzieci i młodzieży. To kolejna akcja po wsparciu polskich szpitali, zainstalowaniu specjalnych kamer termowizyjnych w klubowym budynku, akcji wspierającej jednego z zawodników zespołu oraz podstawianiu autobusów na domowe mecze "Lwów".

W dniach od 7 do 30 września 2020 roku, fundacja Eltrox „Razem Bezpieczniej” organizuje akcję: „Bezpieczny powrót do szkoły”, która ma na celu ochronę dzieci i młodzieży szkolnej przed pandemią koronawirusa. Akcja polega na ufundowaniu dziesięciu ręcznych kamer termowizyjnych do pomiaru temperatury ludzkiego ciała, które w ułamku sekundy pozwalają wykryć osoby z gorączką, potencjalnie zakażone koronawirusem.

 

- Cieszymy się, że nasza firma oraz nasza fundacja może wspierać nie tylko klub sportowy, ale również wychodzić z inicjatywą wykraczającą w tym przypadku speedway. Jako sponsor tytularny Włókniarza Częstochowa pragniemy udzielać się na wielu frontach, także wspierając nie tylko zawodowych sportowców, biorących udział w prestiżowych rozgrywkach, a takimi niewątpliwie są zmagania w PGE Ekstralidze, ale bardzo zależy nam również na rozwoju dzieci i młodzieży oraz ich bezpieczeństwie. Kto wie? Być może część z nich za kilka lat będzie uprawiało sport na najwyższym poziomie, a my chcielibyśmy zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju oraz edukacji w szkołach i nie tylko. Niedawno propagowaliśmy, poprzez transmisję internetową, zmagania na miniżużlu, przyglądając się z bliska olbrzymiej pasji tych najmłodszych. Nasza firma to przyjaciel sportu i zależy nam na bezpieczeństwie uczniów - przyznała Monika Tomczak, specjalista ds. marketingu.

Zobacz także: Sponsor polskiego klubu wsparł mistrza świata. "Jesteśmy na dobre i na złe"

Akcja będzie prowadzona w dziesięciu polskich miastach: w Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rybniku, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast, biorących udział w akcji, wygra jedna szkoła, która otrzyma najwięcej komentarzy (głosów).

 

Fundacja Eltrox „Razem Bezpieczniej” zajmuje się prowadzeniem akcji dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacją z zakresu ochrony środowiska oraz upowszechnianiem kultury fizycznej, rekreacji i sportu. Fundacja powstała w połowie kwietnia 2020 roku ale może już pochwalić się organizacją kilku akcji charytatywnych. Eltrox to tytularny sponsor Włókniarza Częstochowa w 2020 roku, który wciąż pozostaje w grze o fazę play-off w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

 

Częstochowianie w tym sezonie borykają się z kilkoma problemami natury organizacyjno-sportowej - za niedoprowadzenie toru do stanu używalności zostali ukarani walkowerem po nieodbytym z tego powodu meczu z Moje Bermundy Stal Gorzów. Z klubu odszedł trener Marek Cieślak, a jego miejsce zajął Piotr Świderski. Sami zawodnicy prezentują chwiejną formę, ale mimo wszelakich przeciwności drużyna wciąż walczy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski w tym sezonie, a ich główny sponsor nie zamyka się tylko na wspieranie zespołu, co spotyka się z aprobacją i pochwałami sportowego środowiska w Polsce.

Krystian Natoński, Polsat Sport/Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie