Fortuna 1 Liga: Zwycięstwa Miedzi i Odry. Wyjazdowy remis Korony

Joan Roman skompletował hat-tricka w spotkaniu z Apklanem Resovią.

Miedź Legnica rozgromiła 4:0 Apklan Resovię Rzeszów w spotkaniu trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi. Ponadto Odra Opole pokonała u siebie 1:0 Zagłębie Sosnowiec, a Korona Kielce zremisowała bezbramkowo w Niepołomicach z Puszczą.

Show Joana Romana

Piłkarze z Legnicy chcieli zrehabilitować się za zeszłotygodniową porażkę z GKS-em Bełchatów. Prowadzenie "miedziance" mocnym strzałem w 19. minucie dał Joan Roman. Sześć minut później błędy rzeszowskiej defensywy wykorzystał Kamil Zapolnik i było już 2:0. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Roman. Hiszpan otrzymał podanie od Zapolnika, minął obrońce i trafił do siatki.

Po zmianie stron legniczanie nie zamierzali się zatrzymywać. Znowu w roli głównej wystąpił duet Zapolnik-Roman. Ponownie dogrywał ten pierwszy, a ten drugi zdobył gola bliskiej odległości, tym samym kompletując hat-tricka. Kilka minut później Hiszpan mógł zdobyć czwartego gola, ale w tej sytuacji Resovię uratowała poprzeczka. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Miedź zanotowała drugie zwycięstwo, zaś Resovia drugą porażkę w tym sezonie.

Drugi remis Korony

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Puszczy Niepołomice z Koroną Kielce. W pierwszej połowie brakowało po obu stronach dogodnych sytuacji do strzelenia gola. To zmieniło się po przerwie. W zespole z Niepołomic szanse mieli Bartosz Żurek i Hubert Tomalski. W 76. minucie piłka nawet wylądowała w siatce bramki Marka Kozioła. Wówczas jednak arbiter dopatrzył się faulu na jednym z kieleckich defensorów.

Ostatecznie ani jedni, ani drudzy nie znaleźli drogi do bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dla Puszczy jest to pierwszy punkt w tym sezonie, z kolei Korona ma dwa remisy i jedno zwycięstwo.

Gol Korta na wagę zwycięstwa

W pierwszej połowie oba zespoły miały dogodne szanse do strzelenia gola. Dla Zagłębia mógł trafić Szymon Pawłowski, zaś dla Odry Arkadiusz Piech. Ostatecznie w pierwszej odsłonie nie obejrzeliśmy goli. Pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka na Stadionie Miejskim w Opolu padła w 57. minucie gry. Prowadzenie gospodarzom dał Dawid Kort, który mocnym strzałem pokonał Krystiana Stępniowskiego.

Później Zagłębie dążyło do wyrównania, lecz bezskutecznie. Odra dowiozła skromną wygraną i zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Ekipa z Sosnowca ma na razie jedno zwycięstwo i dwie porażki na koncie.

Miedź Legnica - Apklan Resovia Rzeszów 4:0 (3:0)

Bramki: Roman 19, 41, 48, Zapolnik 25

Miedź: Mateusz Hewelt - Paweł Zieliński, Božo Musa, Marcin Biernat, Marcin Pietrowski - Paweł Tupaj (73, Maciej Śliwa), Szymon Matuszek, Damian Tront (66, Adrian Purzycki), Kamil Zapolnik (74, Michał Bednarski), Joan Román (83, David Panka) - Krzysztof Drzazga (65, Bartosz Bartkowiak).

Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski - Jarosław Czernysz, Michał Kuczałek (69, Bartłomiej Wasiluk), Konrad Domoń (46, Bartłomiej Kiełbasa), Maksymilian Hebel (77, Przemysław Brychlik), Cezary Demianiuk (46, Adrian Dziubiński) - Dawid Rogalski (60, Karol Twardowski).

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0

Puszcza: Gabriel Kobylak - Erik Čikoš, Michał Czarny, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk - Bartosz Żurek (75, Jakub Bartosz), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Jewhen Radionow, Hubert Tomalski - Łukasz Spławski (72, Michal Klec).

Korona: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos (78, Przemysław Szarek), Rafał Grzelak, Remigiusz Szywacz - Jacek Podgórski (87, Wiktor Długosz), Iwo Kaczmarski, Mateusz Cetnarski, Paweł Łysiak, Jacek Kiełb (68, Maciej Firlej) - Émile Thiakane

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Bramka: Kort 57

Odra: Kacper Rosa - Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski - Tomáš Mikinič (62, Konrad Nowak), Miłosz Trojak, Sebastian Bonecki, Dawid Kort (69, Rafał Niziołek), Krzysztof Janus (82, Mateusz Gancarczyk) - Arkadiusz Piech (82, Dawid Czapliński).

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Lukáš Ďuriška, Mateusz Grudziński, Dawid Gojny - Mateusz Szwed (66, Patryk Mularczyk), João Oliveira, Martim Maia (66, Filip Karbowy), Szymon Pawłowski (79, Quentin Seedorf), Patryk Małecki (79, Łukasz Turzyniecki) - Olaf Nowak (58, Gonçalo Gregório).