Gol Mateusza Klicha z Liverpoolem, hat-trick Mohameda Salaha! "The Reds" lepsi od Leeds United

Mateusz Klich (z prawej) w walce z Virgilem van Dijkiem.

Mistrz Anglii, Liverpool wygrał w 1. kolejce Premier League z Leeds United 4:3. Jedną z bramek dla "Pawi" zdobył Mateusz Klich. Hat-trickiem popisał się strzelec pierwszego i ostatniego gola w meczu, Mohamed Salah.

Liverpool pod koniec sierpnia przegrał po serii rzutów karnych z Arsenalem w meczu o Tarczę Wspólnoty. Na pewno podopieczni Jurgena Kloppa chcieli mocno rozpocząć nowy sezon Premier League. Wydawało się, że ekipa Leeds będzie idealnym kandydatem na starcie rozgrywek. "Pawie" wróciły na najwyższy poziom rozgrywkowy w Anglii po 16 latach.

Wynik otworzył już w 4. minucie Mohamed Salah. Egipcjanin wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował po zagraniu ręką jednego z zawodników gości. Nie minął kwadrans, a wyrównał Jack Harrison.

Pierwsza połowa obfitowała w bramki. Przed przerwą strzelali jeszcze Virgil van Dijk, Patrick Bamford i znowu Salah. Pięć goli w 45 minut i prowadzenie Liverpoolu - to zapowiadało niezwykle ciekawą drugą część.

W 66. minucie piłkę w polu karnym świetnie przyjął Mateusz Klich i ładnym strzałem posłał do siatki Alissona. Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów Anglii. W samej końcówce w polu karnym faulowany był Fabinho. Arbiter wskazał na 11. metr, a szansę wykorzystał niezawodny Salah. Liverpool po męczarniach zatrzymał u siebie komplet punktów.

Brawa należą się na pewno podopiecznym Marcelo Bielsy, którzy na trudnym terenie potrafili postawić się "The Reds".

Liverpool - Leeds 4:3 (3:2)

Bramki: Salah 4-karny, 33, 88-karny, van Dijk 20 - Harrison 12, Bamford 30, Klich 66

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (Matip 89'), Gomez, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson (Jones 66'), Keita (Fabinho 59'), Salah, Firmino, Mane

Leeds: Meslier - Ayling, Koch, Struijk, Dallas - Costa, Hernandez (Roberts 62'), Philips, Klich (Shackleton 81'), Harrison - Bamford (Rodrigo 62')

Żółta kartka: Firmino