Pierwsza odsłona walki o finał CS Superligi

Inne
Pierwsza odsłona walki o finał CS Superligi
fot. Materiały prasowe
Przed nami decydujące starcia o mistrzostwo Polski w CS Superlidze.

W niedzielę, 13 września, dojdzie do pierwszych spotkań półfinałowych w CS Superlidze. W Częstochowie miejscowe Lwy Avia będą rywalizowały z MS Śląskiem Świętochłowice, zaś w Gnieźnie ASEKO Orzeł podejmie LKS Szawer Leszno. Będzie wojna!

W samo południe kibice z pierwszej stolicy Polski będą świadkami pojedynku ASEKO Orła Gniezno, z LKS-em Szawerem Leszno. Gospodarze uczynili ze swego obiektu istną twierdzę. W ubiegłym tygodniu dość pewnie pokonali w niej TSŻ Schoenberger Toruń. Czy leszczynianie będą pierwszymi, którzy zdobędą nowy tor w Gnieźnie?

 

Z pewnością będzie to dla nich bardzo trudne zadanie. W sezonie zasadniczym podopieczni Marcina Puka triumfowali na ich obiekcie, a większość zawodników klubu z Leszna nie miała nawet sposobności zapoznać się osobiście z nowym owalem. Czy aktualny drużynowy mistrz Polski stanie przed szansą obrony tytułu w wielkim finale? A może to ASEKO Orzeł po raz kolejny potwierdzi, że jest rewelacją rozgrywek?

 

Zobacz także: Speedrower, czyli młodszy brat żużla

 

Nie mniej ciekawie będzie pod Jasną Górą. Miejscowe Lwy Avia bez większych nerwów znalazły się w fazie play-off, spora w tym zasługa wygranego jednym punktem meczu w Toruniu. MS Śląsk Świętochłowice z jedną porażką na koncie wygrał zasadniczą część sezonu, mając prawo wyboru przeciwka w półfinale zdecydował się na częstochowian. Dlaczego? Główna w tym zasługa triumfu MS Śląska na torze przy Starzyńskiego 10A w fazie zasadniczej. Dawid Bas i spółka fantastycznie poradzili sobie wówczas z 80 metrowym owalem.

 

Świętochłowiczanie pragną powrócić po roku przerwy na tron. Lwy Avia chcą osiągnąć wielki sukces przed odejściem wieloletniego lidera Marcina Szymańskiego. Kto wygra? Zapewne ten, kto popełni mniej błędów.

 

Sezon na rundzie zasadniczej zakończyło pozostałe pięć drużyn. TSŻ Schoenberger zajął 5. miejsce, ULKS Mustang Żołędowo 6. miejsce, PKS Wiraż Ostrów 7. miejsce, Drwęca Kaszczorek 8. miejsce i PKS Victoria Poczesna 9. miejsce. Co ciekawe każda ze startujących w tym sezonie ekip zdobyła punkty.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie