Nika Kaczarawa dołącza do Lecha Poznań

Piłka nożna
Nika Kaczarawa dołącza do Lecha Poznań
Fot. Cyfrasport
Nika Kaczarawa, który występował wcześniej w Koronie Kielce, dołączy do zespołu Lecha Poznań.

Gruziński napastnik Nika Kaczarawa podpisał kontrakt z Lechem Poznań - poinformował w niedzielę klub. 26-letni piłkarz został wypożyczony z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta na rok, wcześniej występował m.in. w Koronie Kielce.

W kieleckim klubie wychowanek Dynamo Tbilisi występował w sezonie 2017/18, w ekstraklasie rozegrał 29 spotkań i strzelił dziewięć goli. Potem przez dwa sezony był zawodnikiem Anorthosisu. W lidze cypryjskiej zdobył 10 bramek.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Sześć goli w meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań

 

- Nika przychodzi do nas, by podjąć rywalizację w przedniej formacji. Mamy tam już oczywiście Mikaela Ishaka, który świetnie zdążył się zaprezentować kibicom i naszego młodego wychowanka z akademii Filipa Szymczaka, który także zaczął już zdobywać bramki, a teraz ma drobny uraz i czekamy aż wyzdrowieje. Jest też sprowadzony niedawno Mohammad Awwad, który może zagrać nie tylko jako typowa "dziewiątka", ale także ustawiony za napastnikiem, jako "dziesiątka" lub na skrzydle. Nika jest trochę innym typem zawodnika - silny, mocny fizycznie, dobrze zbudowany, więc na pozycjach ofensywnych jesteśmy teraz bardzo dobrze zabezpieczeni - powiedział dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

ZOBACZ TAKŻE: Takich sytuacji nie można marnować. Kuriozalna pomyłka 17-letniego piłkarza

 

Lech w umowie zagwarantował sobie opcję pierwokupu piłkarza, który w reprezentacji Gruzji rozegrał 19 meczów i zdobył dwa gole.

 

Kaczarawa to kolejny nowy zawodnik pozyskany przez drużynę wicemistrza Polski w letnim okienku transferowym. Wcześniej do "Kolejorza" dołączyli obrońca Alan Czerwiński, bramkarze Filip Bednarek i Chorwat Marko Malenica, napastnicy Mikael Ishak (Szwecja) i Mohammad Awwad (Izrael) oraz czeski pomocnik Jan Sykora.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze