Dwie zapaśniczki i jeden trener jeszcze do wtorku w izolacji

Sporty walki
Dwie zapaśniczki i jeden trener jeszcze do wtorku w izolacji
Fot. PAP
"Aktualnie w izolacji przebywają dwie z nich oraz jeden szkoleniowiec" - powiedział trener kadry narodowej Piotr Krajewski.

Zapaśniczki przebywające na zgrupowaniu w Cetniewie, które zakończyło się 2 września, nie uchroniły się przed zakażeniem koronawirusem. "Aktualnie w izolacji przebywają dwie z nich oraz jeden szkoleniowiec" - powiedział trener kadry narodowej Piotr Krajewski.

W Cetniewie znajdowało się od 20 sierpnia 19 seniorek i 14 juniorek oraz pięciu trenerów, jeden specjalista od przygotowania motorycznego, dwoje fizjoterapeutów i psycholog.

 

"U niektórych zapaśniczek wystąpiły symptomy przeziębienia. Fakt ten został zgłoszony lekarzowi kadry Adamowi Jakubowskiemu. Po konsultacji telefonicznej lekarz zaordynował leki na zapalenie gardła i przeziębienie" - powiedział Krajewski.

 

ZOBACZ TAKŻE: FEN 30: Turyński i Cereyon zamykają kartę walk. 

 

"Sprawa wystąpienia koronawirusa wśród sportsmenek pojawiła się po tym, jak jedna z nich jadąc na wesele poddała się testowi i ten przyniósł wynik pozytywny" - tłumaczył prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

 

W sumie koronawirusem zakażonych zostało szesnaście zawodniczek i trzech trenerów. Po przejściu kwarantanny dwie z nich i jeden trener nadal będą przebywać w izolacji do 22 września. "Zapaśniczki zostaną przebadane w Instytucie Kardiologii w Aninie pod kątem ewentualnych powikłań związanych z koronawirusem" - powiedział PAP dr Jarosław Krzywański z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 253: Błachowicz - Reyes. Oficjalny plakat. 

 

Zdarzenie spowodowało przesunięcie mistrzostw Polski juniorek, które odbędą się w Siedlcach 26 września. Seniorki będą rywalizowały o medale, jak planowano w Dzierżoniowie 11 października.

 

"PZZ w porozumieniu z COMS-em ustalił. że seniorki zostaną przebadane jeszcze przed imprezą w Dzierżoniowie, żeby wykluczyć wszelkie wątpliwości odnośnie stanu ich zdrowia" - powiedział sekretarz generalny zapaśniczej centrali Marek Wałachowski. 

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie