ME w kajakarstwie górskim: Mateusz Polaczyk brązowym medalistą w K1

Inne
ME w kajakarstwie górskim: Mateusz Polaczyk brązowym medalistą w K1
Fot. PAP
Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji K1.

Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji K1. W sobotę w Pradze zwyciężył Czech Jiri Prskavec, a drugie miejsce zajął Słoweniec Peter Kauzer.

W rywalizacji kobiet w C1 na czwartej pozycji uplasowała się Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz). Triumfowała zawodniczka gospodarzy Gabriela Satkova.

 

Przez pewien czas Polaczyk był liderem, lecz później wyprzedzili go brązowy medalista igrzysk 2016 i dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata Prskavec oraz wicemistrz olimpijski z Rio Kauzer, który również ma na koncie dwa tytuły mistrza globu w K1.

 

W 2017 roku Polaczyk został w słoweńskiej miejscowości Tacen mistrzem Europy w slalomie K1. Sporo sukcesów odniósł w MŚ: w 2011 w Bratysławie wywalczył srebro, przegrywając tylko z Kauzerem. To osiągnięcie powtórzył cztery lata później w Lee Valley pod Londynem. Na tym obiekcie był czwarty w IO w Londynie. Z kolei w MŚ 2013 w Pradze był trzeci.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grom Challenge 2020 - reportaż. 

 

W sobotę w finale startował też Dariusz Popiela (KS Start Nowy Sącz), srebrny medalista ubiegłorocznych ME we francuskim Pau, i zajął 15. lokatę.

 

Wśród kobiet Satkova minimalnie wyprzedziła rodaczkę Terezę Fiserovą, a brąz dla Francuzki Lucie Prioux. Tuż za nią sklasyfikowana została Zwolińska. Aleksandra Stach (KKK Kraków) odpadła w półfinale, zajmując 15. miejsce; w finale wystąpiło 10 zawodniczek. W sobotę na torze slalomowym w czeskiej stolicy odbędzie się jeszcze rywalizacja drużynowa.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze