ME w siatkówce plażowej: Złote medale dla Szwajcarek i Norwegów

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Złote medale dla Szwajcarek i Norwegów
fot. CEV

Szwajcarki Anouk Verge-Depre i Joana Heidrich oraz Norwegowie Anders Mol i Christian Sandlie Soerum zdobyli w łotewskim kurorcie Jurmała złote medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Skandynawowie obronili tytuł.

Ostatnie polskie pary zostały wyeliminowane w sobotę. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po zaciętym meczu przegrali w ćwierćfinale z wicemistrzami olimpijskimi z Rio de Janeiro Włochami Paolo Nicolai i Daniele Lupo, którzy na Łotwie zdobyli brązowy medal.

 

W 1/8 finału odpadli Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk oraz Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska. W barażu o najlepszą "16" udział w mistrzostwach zakończyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, a na pierwszym etapie (runda grupowa) - Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa.

 

Wyniki:

 

kobiety

 

finał: Anouk Verge-Depre, Joana Heidrich (Szwajcaria) – Kim Behrens, Cinja Tillmann (Niemcy) 2:1 (18:21, 21:14, 18:16)
o trzecie miejsce: Nadieżda Makrogusowa, Swietłana Chołomina (Rosja) – Barbora Hermannova, Marketa Slukova (Czechy) 2:0 (25:23, 21:18)

 

mężczyźni

 

finał: Anders Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia) – Wiaczesław Krasilnikow, Oleg Stojanowski (Rosja) 2:0 (21:19, 21:15)
o trzecie miejsce: Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy) – Nikita Liamin, Taras Myskiw (Rosja) 2:1 (17:21, 23:21, 15:12)

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze