Rozgrywki piłkarskie w Panamie wznowiono ... dzień po ich odwołaniu

Piłka nożna
Rozgrywki piłkarskie w Panamie wznowiono ... dzień po ich odwołaniu
fot. Archiwum
Panamska liga jednak wystartuje!

Odwołane w piątek z powodu pandemii koronawirusa mistrzostwa Panamy w piłce nożnej zostaną wznowione 23 października - poinformowała w sobotę krajowa federacja piłkarska - Fepafut.

O wznowieniu ligowej rywalizacji Fepafut poinformowała dzień po ich odwołaniu zaznaczając, że uzgodnione to zostało z przedstawicielami klubów. Drużyny będą zobowiązane do przestrzegania protokołu bezpieczeństwa, a mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

 

Mistrzostwa Panamy, w których bierze udział dziesięć półprofesjonalnych zespołów, zostały zawieszone w marcu po dziewięciu kolejkach spotkań.

 

W piątek, w obliczu ryzyka zakażenia koronawirusem, Fepafut zdecydowała o całkowitym odwołaniu sezonu. W sobotę decyzja została zmieniona.

 

Zobacz także: MLS: Jarosław Niezgoda pomógł rozgromić San Jose Earthquakes

 

Wywołało to spore zamieszanie w gronie zawodników reprezentacji kraju, którzy, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, uczestniczyli w zgrupowaniu kadry narodowej prowadzonej przez nowego trenera Tomasa Christiansena. Kilku z graczy podjęło decyzje o opuszczeniu zgrupowania i powrocie do klubów.

 

Piłka nożna pozostawała przez lata w cieniu bardziej popularnych w Panamie dyscyplin sportu przede wszystkim baseballu i boksu, ale sytuację zmienił awans reprezentacji do finałów mistrzostw świata 2018 w Rosji. Wzrosło nie tylko zainteresowanie występami drużyny narodowej lecz i krajowymi rozgrywkami ligowymi.

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie