EBL: WKS Śląsk pokonał po dogrywce Asseco Arkę

Do zwycięstwa koszykarze Śląska potrzebowali dogrywki.

Sporo działo się w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi we Wrocławiu. WKS Śląsk pokonał po dogrywce Asseco Arkę Gdynia 85:74.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:2, ale szybką serią 7:0 odpowiedzieli na to koszykarze z Gdyni. Na reakcję rywali - i dziewięć punktów z rzędu bez odpowiedzi - nie trzeba było długo czekać. WKS Śląsk przejmował inicjatywę - pomagali w tym Elijah Stewart i Garrett Nevels. Po trójce Ivana Ramljaka wrocławianie po 10 minutach prowadzili 24:10. W drugiej kwarcie trójkami starali się na to odpowiadać Krzysztof Szubarga i Bartłomiej Wołoszyn. Po kolejnej serii - 11:0 - Asseco Arka przegrywała już tylko trzema punktami. Później do remisu doprowadził Szubarga, a przewagę zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza dał Witliński. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało - dzięki akcji Strahinji Jovanovicia po pierwszej połowie lepsi byli gospodarze - 42:40.

W trzeciej kwarcie WKS Śląsk uciekał na sześć punktów m.in. dzięki trójce Aleksandra Dziewy, ale goście ciągle byli bardzo blisko. Straty odrabiali Adam Hrycaniuk i Przemysław Żołnierewicz, ale swoje robił też Jovanović. Ostatecznie akcja Krzysztofa Szubargi zbliżyła gdynian do stanu 60:62 po 30 minutach. Nevels oraz Ramljak na początku kolejnej części meczu dawali trochę spokoju ekipie trenera Olivera Vidina. Jak się okazało - tylko na chwilę. Po późniejszej trójce Wołoszyna na prowadzeniu była Asseco Arka! Do samego końca mecz był zacięty i emocjonujący. Swoje sytuacje na zwycięstwo miały obie drużyny, ale nie potrafiły oddać rzutu. Po 40 minutach był remis - po 74!

Dogrywkę WKS Śląsk rozpoczął od serii 9:0 i zaczął kontrolować sytuację - punkty zdobywali głównie Ramljak i Nevels. Goście nie mieli już sił i skuteczności na gonienie tego wyniku. Asseco Arka w doliczonym czasie gry ostatecznie nie zdobyła żadnego punktu, a wrocławianie zwyciężyli 85:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Garrett Nevels z 25 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami. Po 17 punktów dla gości zdobyli Przemysław Żołnierewicz i Bartłomiej Wołoszyn.

Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia 85:74 po dogrywce (24:10, 18:30, 20:20, 12:14, d. 11:0).

Punkty:

WKS Śląsk Wrocław: Garrett Nevels 25, Ivan Ramljak 20, Strahinja Jovanovic 19, Elijah Stewart 6, Aleksander Dziewa 5, Michał Gabiński 5, Akos Keller 3, Maksymilian Zagórski 2, Kacper Gordon 0, Jakub Musiał 0, Jan Wójcik 0

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 17, Przemysław Żołnierewicz 17, Krzysztof Szubarga 13, Mikołaj Witliński 10, Adam Hrycaniuk 8, Mateusz Kaszowski 6, Filip Dylewicz 2, Marcin Malczyk 1, Wojciech Czerlonko 0, Michał Pluta 0, Marcin Kowalczyk 0.