PKO BP Ekstraklasa: Przełożono mecz Pogoni z Jagiellonią

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Przełożono mecz Pogoni z Jagiellonią
fot. Cyfrasport
Kosta Runjaić - trener Pogoni Szczecin.

Zaplanowany na 3 października mecz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok został przełożony - poinformowała prowadząca rozgrywki spółka Ekstraklasa S.A. Powodem jest 30 przypadków zakażenia koronawirusem w szczecińskim klubie.

- Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej, że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji - powiedział cytowany w komunikacie prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

 

Zobacz takźe: Lechia rozbiła Podbeskidzie. Cztery bramki w Gdańsku

 

Zapowiedziano, że w nadchodzącym tygodniu wszystkie zespoły najwyższej klasy rozgrywkowej przejdą testy wymazowe na obecność koronawirusa.

 

- Działamy zgodnie z rekomendacjami zespołu medycznego i przyjętym przez nas protokołem. Chcemy zapobiec ewentualnej transmisji wirusa, dlatego musimy mieć pełny obraz sytuacji. Ekstraklasa S.A. w tym sezonie przeznaczyła na finansowanie testów 1,6 miliona złotych - dodał Animucki.

 

Nowy termin meczu Pogoni z Jagiellonią nie jest jeszcze znany. W szczecińskim klubie wśród chorych jest 21 zawodników, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie