PKO BP Ekstraklasa: Trzydzieści osób w Pogoni Szczecin ma koronawirusa

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Trzydzieści osób w Pogoni Szczecin ma koronawirusa
fot. Cyfrasport
Trzydzieści osób w Pogoni Szczecin ma koronawirusa.

U 30 zawodników, przedstawicieli sztabu i pracowników Pogoni Szczecin potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klub czeka obecnie na decyzje sanepidu.

W ubiegłym tygodniu najpierw u jednego zawodnika, a później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia – poinformował w niedzielę klub na swojej stronie internetowej.

 

Grupę odizolowano od całego zespołu i po konsultacji z klubowym lekarzem podjęto decyzję o badaniach. W piątek klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne. Odwołany został sobotni trening drużynowy.

 

Na badania wymazowe skierowano także kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi. Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej.

 

Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

 

Zobacz takźe: Lechia rozbiła Podbeskidzie. Cztery bramki w Gdańsku

 

Jak tłumaczy klub, trudna sytuacja zdarzyła się pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

 

O sytuacji w Pogoni informowana jest Ekstraklasa SA oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

 

Klub nie będzie w najbliższy poniedziałek rozpoczynał zapowiadanej sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy sprzedaż może zostać uruchomiona.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie