Kwalifikacje Ligi Mistrzów: Druga porażka Polonii Londyn

IBB Polonia London Volleyball/Facebook

OK Vojovodina Seme Novy Sad pokonała IBB Polonię Londyn 3:1 w spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów. Dla Londyńczyków to druga porażka w tych rozgrywkach. Wcześniej mistrz Anglii musiał uznać wyższość Trentino.

Pierwszy set potoczył się po myśli mistrza Anglii. Do drugiej przerwy technicznej set był dość wyrównany. Później londyńczycy odskoczyli na trzy punkty przy stanie 17:20. Drużynie z Serbii nie udało się zniwielować straty. Pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 25:21 dla Polonii Londyn.

Druga odsłona potoczyła się już zupełnie inaczej. Mistrzowie Serbii wyszli na prowadzenie na początku seta i prowadzenia nie oddali do samego końca. Najbliżej siatkarze z Anglii zbliżyli się do swoich rywali na dwa punkty przy stanie 17-15. Później ekipa z Nowego Sadu odskoczyła na bezpieczną przewagę, która utrzymała się do końca seta. Ostatecznie siatkarze Vojovodiny wygrali 25:21.

Trzecia partia była zdecydowanie bardziej wyrównana niż dwie poprzednie. W pewnym momencie gracze Polonii przejęli inicjatywę i doprowadzili do stanu 19-14. Bezpieczną, wydawać by się mogło, przewagę londyńczycy jednak roztrwonili. Końcówka seta należała do serbskiej drużyny. Najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie. Trzecia odsłona zakończyła się rezultatem 25-23.

W czwartym secie oba zespoły szły "łeb w łeb". W końcu siatkarze z Nowego Sadu przełamali rywali i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Londyńczycy nie byli w stanie dogonić. Ostatecznie serbski zespół wygrał ostatniego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

OK Vojovodina Seme Novy Sad - IBB Polonia Londyn 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:21)