Rzecznik PZPN: Najbliższe mecze reprezentacji z kibicami, wkrótce sprzedaż biletów

Piłka nożna
Rzecznik PZPN: Najbliższe mecze reprezentacji z kibicami, wkrótce sprzedaż biletów
Fot. Cyfrasport
Kibice będą mogli obejrzeć w ograniczonej liczbie październikowe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Kibice będą mogli obejrzeć w ograniczonej liczbie październikowe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. UEFA zezwoliła na wypełnienie trybun w 30 procentach, ale towarzyskie spotkanie z Finlandią w Gdańsku - z racji tzw. żółtej strefy - ma odbyć się przy jeszcze mniejszej frekwencji.

Biało-czerwonych czekają w tym miesiącu trzy spotkania u siebie - towarzyski z Finlandią (7 października, Gdańsk), a także w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław). Wszystkie rozpoczną się o godz. 20:45.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz roku UEFA. Jak głosował Roman Kołtoń?

 

- Kibice będą mogli wejść na trybuny. UEFA zgodziła się na 30 procent, ale Gdańsk znajduje się obecnie w tzw. żółtej strefie, więc na ten moment na mecz z Finlandią publiczność może wypełnić stadion w 25 procentach - powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

 

W piątek krajowa federacja ma wydać komunikat ws. sprzedaży biletów na najbliższe spotkania reprezentacji Polski, gdyż sytuacja jest dynamiczna i jeszcze może dojść do jakiś zmian.

 

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zgodziła się w czwartek na częściowy powrót kibiców na trybuny podczas meczów rozgrywanych pod jej egidą. W krajach, w których władze nie zamknęły stadionów, obiekty mogą zostać wypełnione maksymalnie w 30 procentach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kędziora dopiął swego! Sprawa prawego obrońcy reprezentacji ostatecznie zamknięta?

 

Kibice nie byli wpuszczani na mecze w europejskich pucharach oraz drużyn narodowych od marca, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Wyjątkiem było spotkanie o Superpuchar UEFA 24 września w Budapeszcie, gdzie w ramach pilotażu na trybunach zasiadło ok. 15,5 tys. widzów.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie