Fortuna 1 Liga: Bruk-Bet Termalica wygrała z Radomiakiem

W tabeli Fortuna 1 Ligi ŁKS Łódź ma trzy punkty przewagi nad Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. "Słoniki" w spotkaniu kończącym siódmą kolejkę pokonali u siebie Radomiaka Radom 3:2.

Zaczęło się od prowadzenia Radomiaka po golu Miłosza Kozaka w 15. minucie. Później jednak dwie bramki dla gospodarzy zdobył Roman Gergel, a jedną z rzutu karnego dołożył Piotr Wlazło. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Karol Podliński.

Siódme zwycięstwo w siódmym meczu sezonu 2020/21 odnieśli piłkarze ŁKS Łódź. Na własnym stadionie pokonali beniaminka Resovię Rzeszów 2:1. Gospodarze obie bramki zdobyli z rzutów karnych, a drugi podyktowany był w kontrowersyjnych okolicznościach. W 40. minucie prowadzenie ŁKS dał Hiszpan Antonio Dominguez. Choć gospodarze mieli przewagę, to w 70. minucie Resovia niespodziewanie wyrównała. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Radosław Adamski. Szczęście do łodzian uśmiechnęło się w 84. minucie. Wówczas ponownie rzut karny wykorzystał Dominguez. Powtórki telewizyjne pokazały, że owszem Przemysław Sajdak był faulowany, to jednak tuż przed polem karnym i sędzia powinien był podyktować rzut wolny.

Długo na właściwej ścieżce nie zdołał się utrzymać Widzew Łódź. Po zdobyciu siedmiu punktów w trzech poprzednich spotkaniach, tym razem uległ na wyjeździe Puszczy Niepołomice 0:1. Jedyną bramkę w 13. minucie zdobył Słowak Erik Cikos. Widzew w tabeli jest 14.

Na dole zestawienia wciąż bez punktu pozostają dwie drużyny. Siódmej porażki doznała Sandecja Nowy Sącz, która uległa Stomilowi Olsztyn 1:4. GKS Jastrzębie natomiast nie miał okazji poprawić dorobku, bo jego wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna został odwołany. Dwie osoby z drużyny Górnika są zakażone koronawirusem.

W obecnym sezonie do drugiej ligi (trzeci poziom) spadnie tylko jeden z 18 zespołów. Nie zmieniły się natomiast zasady awansu. Bezpośredni uzyskają dwa najlepsze kluby, a trzecim zespołem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Wyniki niedzielnych meczów Fortuna 1 Ligi:

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:0

Żółta kartka - GKS Bełchatów: Michał Pawlik, Jakub Witek, Łukasz Wroński, Dawid Flaszka.
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok). Widzów 1 381.

ŁKS Łódź – Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Antonio Dominguez (40-karny), 1:1 Radosław Adamski (70), 2:1 Antonio Dominguez (84-karny).
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Jakub Tosik, Samu Corral. Resovia Rzeszów: Radosław Adamski,
Mateusz Geniec, Bartłomiej Kiełbasa, Michał Kuczałek.
Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok). Widzów 2 621.

Odra Opole – Arka Gdynia 0:0

Żółta kartka - Arka Gdynia: Szymon Drewniak.
Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Radomiak Radom 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Miłosz Kozak (15), 1:1 Roman Gergel (22), 2:1 Piotr Wlazło (45+2-karny),
3:1 Roman Gergel (51), 3:2 Karol Podliński (88).
Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Paweł Żyra. Radomiak Radom: Mateusz Cichocki,
Miłosz Kozak, Meik Karwot, Mateusz Lewandowski.
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów 1 379.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Erik Cikos (13).
Żółta kartka - Puszcza Niepołomice: Bartosz Żurek.
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 793.