French Open: Sofia Kenin w ćwierćfinale

Sofia Kenin w ćwierćfinale French Open 2020.

Triumfatorka Australian Open Sofia Kenin pokonała Francuzkę Fionę Ferro 2:6, 6:2, 6:1 w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Amerykanka po raz pierwszy w karierze wystąpi w ćwierćfinale w Paryżu.

Zajmująca 49. miejsce na świecie Ferro była ostatnią przedstawicielką gospodarzy w singlu, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wcześniej rozstawiona z czwórką Kenin bez straty seta wygrała tylko – w poprzednim spotkaniu – z Rumunką Iriną Barą. Bardziej wyrównane były mecze z inną rumuńską zawodniczką Aną Bogdan i Rosjanką Ludmiłą Samsonową.

Na razie nie wiadomo, kto będzie kolejną przeciwniczką Kenin. Dopiero we wtorek rozegrany zostanie pojedynek jej rodaczki Danielle Collins z Tunezyjką Ons Jabeur.

Tego dnia rewelacyjnie spisująca się Iga Świątek zmierzy się z Włoszką Martiną Trevisan. Stawką jest już półfinał.

Do ćwierćfinału - po ośmioletniej przerwie - w poniedziałek awansowała także m.in. dwukrotna triumfatorka Wimbledonu Czeszka Petra Kvitova (7.), po zwycięstwie nad Chinką Zhang Shuai 6:2, 6:4.