Mecz Ligi Narodów zostanie rozegrany w Tychach

Piłka nożna
Mecz Ligi Narodów zostanie rozegrany w Tychach
fot. Cyfrasport
Tychy będą areną meczu Ligi Narodów Armenia – Gruzja.

Z powodu konfliktu militarnego o Górski Karabach piłkarze reprezentacji Armenii i Azerbejdżanu będą musieli rozgrywać swoje mecze na neutralnym terenie – zadecydowała UEFA. Spotkanie Armenii z Gruzją w Lidze Narodów odbędzie się w niedzielę 11 października w Tychach.

Relacje między Armenią i Azerbejdżanem są coraz bardziej napięte. Obie strony konfliktu o Górski Karabach oskarżają się o atakowanie obszarów cywilnych.

 

Środowy mecz towarzyski Armenii z Albanią został odwołany. Mecz Ligi Narodów Armenia – Gruzja miał się odbyć w Erywaniu, ale został przeniesiony do Polski. Spotkanie w Tychach zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

 

Zobacz także: Mecz Armenia – Albania odwołany

 

Armenia i Gruzja rywalizują w grupie 2 Dywizji C LN. We wcześniejszych, wrześniowych spotkaniach tej grupy Armenia przegrała w Skopje z Macedonią Północną 1:2 i pokonała na własnym boisku Estonię 2:0. Gruzini wygrali na wyjeździe z Estonią 1:0 i zremisowali u siebie z Macedonią Północną 1:1.

 

Konfrontacja Azerbejdżanu z Cyprem zostanie natomiast rozegrana dwa dni później (we wtorek 13 października) w albańskiej miejscowości Elbasan.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie