Michał Filip minął się z powołaniem? Jego piłkarska sztuczka pozwoliła Stali zdobyć punkt! (WIDEO)

Piłkarska sztuczka Michała Filipa.

W trzecim secie meczu PGE Skra Bełchatów - Stal Nysa doszło do ciekawej wymiany. Michał Filip popisał się nieprzeciętnymi umiejętnościami piłkarskimi i obronił piłkę nogą.

Drużyna z południa Polski dysponuje ogromną siłą w ofensywie, mocną zagrywką oraz zawodnikiem, który na boisku siatkarskim potrafi wykorzystać swoje umiejętności piłkarskie. Mowa oczywiście o Filipie, który wrócił do Polski po zawirowaniach w koreańskim klubie. Ansan Rush&Cash Vespid rozwiązał kontrakt z polskim atakującym. Powodem była kontuzja kolana sprzed ośmiu lat. Siatkarz aktualnie reprezentuje barwy Stali Nysa.

Podczas poniedziałkowego meczu z PGE Skrą Bełchatów, na początku trzeciego seta mogliśmy zaobserwować niezwykłe zagranie zawodnika pochodzącego z Rzeszowa. Serwis Zbigniewa Bartmana przyjął Milan Katić, a do środkowego PGE Skry Bełchatów, Karola Kłosa piłkę błyskawicznie rozegrał Grzegorz Łomacz. Ta po bloku Bartłomieja Lemańskiego prawie wpada w boisko zawodników Stali Nysa i w tym momencie z pomocą nadchodzi Michał Filip, który w ostatnim spotkaniu z Cerrad Enea Czarnymi Radom zdobył aż 28 punktów. Tym razem popisał się nieprzeciętnymi umiejętnościami piłkarskimi broniąc piłkę nogą. Jego koledzy nie mogli zmarnować takiej szansy i dokończyli akcję, a ostatnie słowo powiedział Łukasz Łapszyński wybijając piłkę poza boisko po rękach Karola Kłosa.

To spotkanie było dla siatkarzy Stali Nysa okazją na pierwsze zwycięstwo od powrotu do PlusLigi po piętnastoletniej przerwie. Faworytem tego starcia byli jednak bełchatowianie i to właśnie oni tego wieczora cieszyli się z wygranej. Pokonali 3:0 ekipę Stali Nysa, zapisując drugą wygraną na swoim koncie.