Działacze Niemieckiej Federacji Piłkarskiej na celowniku prokuratury

Piłka nożna
Działacze Niemieckiej Federacji Piłkarskiej na celowniku prokuratury
Fot. PAP
Niemiecka Federacja Piłkarska znalazła się na celowniku prokuratury.

Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) znalazła się na celowniku prokuratury. W środę przeszukano jej biuro oraz mieszkania byłych i obecnych działaczy w związku z podejrzeniem o oszustwa podatkowe na kwotę ok. 4,7 miliona euro.

Prokuratura we Frankfurcie poinformowała, że podejrzanych jest sześciu byłych i obecnych działaczy DFB, którzy mieli celowo wprowadzić fiskusa w błąd. Mieli zadeklarować, że wpływy z reklam na stadionach podczas niektórych meczów w 2014 i 2015 roku pochodziły z innego źródła, dzięki czemu kwota odprowadzonego podatku była mniejsza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mario Goetze w PSV Eindhoven

 

Do przeszukań doszło na terenie pięciu landów, a wzięło w nich udział ok. 200 pracowników prokuratury i urzędu podatkowego.

 

"Dotychczasowe śledztwo wskazuje, że podejrzani wiedzieli o błędnym zeznaniu podatkowym, ale świadomie je złożyli, aby DFB odniosła korzyść finansową" - poinformowano.


ZOBACZ TAKŻE: Bayern wzmacnia ofensywę! Douglas Costa wraca do Monachium

 

Przeciwko DFB toczy się także kilka innych spraw, m.in. o możliwą korupcję przy wyborze Niemiec na gospodarza mistrzostw świata w 2006 roku oraz nieprawidłową dystrybucję środków podczas przygotowań do tego turnieju.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie