Sekretarz generalny DFB: Musimy się liczyć z anulowaniem sezonu

Piłka nożna
Sekretarz generalny DFB: Musimy się liczyć z anulowaniem sezonu
fot. PAP/DPA
Sekretarz generalny DFB na łamach magazynu "Kicker" oświadczył, że wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa należy się liczyć z przerwaniem rozgrywek i anulowaniem sezonu.

Sekretarz generalny Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Friedrich Curtius na łamach magazynu "Kicker" oświadczył, że wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa należy się liczyć z przerwaniem rozgrywek i anulowaniem sezonu.

- Nikt jeszcze nie jest w stanie w pełni zrozumieć i przewidzieć konsekwencji, jakie wywoła w futbolu koronawirus. Należy się jednak liczyć i być przygotowanym na wszelkie możliwe scenariusze, z przerwaniem rozgrywek i anulowaniem sezonu włącznie - napisał Curtius do czytelników "Kickera".

 

Druzgocąca decyzja. Inter wycofuje się ze wszystkich rozgrywek!

 

Zaznaczył jednak, że w tym momencie celem pozostaje dokończenie rywalizacji ligowej i sprawienie, że wszelkie rozstrzygnięcia będą mieć charakter sportowy. W Niemczech wszystkie spotkania ligowe zaplanowane na najbliższy weekend mają być rozegrane przy pustych trybunach. Z powodu pandemii koronawirusa szereg rozgrywek i imprez sportowych jest odwoływanych bądź zawieszanych.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Niemczech zakażenie stwierdzono do tej pory u ponad 1500 osób, z których trzy zmarły.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie