Tauron Liga: Developres niezwyciężony. Zdecydowana wygrana rzeszowskiej drużyny

Trener Stephane Antiga.

W hicie 4. kolejki Tauron Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów pokonały DPD Legionovię Legionowo 3:0 (25:19, 25:21, 25:14). Po tej wygranej podopieczne trenera Stephana Antigi dopisały trzy punkty w ligowej tabeli i już jako jedyne pozostały w niej niezwyciężone z kompletem „oczek”.

Na początku pierwszej partii, przy dobrej zagrywce Alexandry Lazić gospodynie wypracowały sobie przewagę 6:2. Siatkarki z Legionowa wydawały się sparaliżowane i bezradne na skuteczną grę Developresu, ale przy stanie 9:3 zabrały się do odrabiania strat. Doprowadziły do wyniku 11:12 i ponownie stanęły. Rzeszowianki wykorzystały moment i skrupulatnie powiększały przewagę (16:12, 20:14, 23:15). Podopieczne Antigi doprowadziły do piłki setowej, która nie była szczęśliwa dla Legionovi, a szczególnie Olivii Różański, która weszła w końcówce seta i skręciła lewy staw skokowy. Atakiem z obiegnięcia partię zakończyła Gabriela Polańska 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry (3:3, 4:4, 6:6). Obie drużyny bardzo dobrze radziły sobie w defensywie, dzięki czemu nie brakowało długich wymian i emocji. Zawodniczki Alessandro Chiappiniego zaczęły grać bardziej agresywnie i doprowadziły do pierwszego prowadzenia w tym meczu 7:6. Po stronie „Rysic” pojawiło się trochę niedokładności, co utrzymywało przyjezdne na punktowym kontakcie (7:8, 8:9, 13:13). Znane w tym sezonie z dobrej gry w bloku rzeszowianki poczęstowały przyjezdne dwoma „czapami” i wyszły na dwupunktowe prowadzenie 15:13. To zadziałało jak „woda na młyn”, bo po skutecznej grze na siatce doprowadziły do końca seta 25:21.

Trzeci set należał do zawodniczek z Podkarpacia. Zaczęły od mocnego uderzenia 9:1 i tak grały do końca. Już na początku narzuciły swój styl i znacznie lepiej radził sobie w piłkach sytuacyjnych (15:6). Wraz z rozwojem partii Developres lepiej wyglądał w każdym elemencie, a Legionovia zostawała w tyle 21:10. Po zdecydowanej dominacji gospodynie zwyciężyły 25:14.

Developres SkyRes Rzeszów - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

MVP: Alexandra Lazić.