Przypadki zakażenia koronawirusem w kolejnym klubie Tauron Ligi siatkarek

Siatkówka
Przypadki zakażenia koronawirusem w kolejnym klubie Tauron Ligi siatkarek
fot. Cyfrasport

Klub Tauron Ligi siatkarek E.Leclerc Moya Radomka Radom poinformował, że w drużynie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Zespół oraz sztab szkoleniowy będą odbywać obowiązkową kwarantannę, a najbliższe mecze z udziałem radomskiej drużyny zostaną przełożone.

– W tym tygodniu pojawiły się pierwsze objawy więc zadziałaliśmy natychmiastowo. Dzięki "Diagnostyka Laboratoria Medyczne" mogliśmy przeprowadzić testy bardzo szybko, bo już w piątek. Niestety, w drużynie odnotowano przypadki zakażenia COVID-19, dlatego cały zespół został objęty kwarantanną – powiedział dyrektor klubu Łukasz Kruk.

 

– Zachowaliśmy wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa, jednak nie udało nam się tego uniknąć. Liczymy, że choroba przebiegnie bezobjawowo lub bardzo łagodnie i po zakończeniu kwarantanny drużyna wróci do treningów. Teraz najważniejsze jest jednak zdrowie i cała reszta schodzi na dalszy plan – dodał Kruk.

 

Zobacz także: Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w PlusLidze

 

Klub o wykryciu pierwszych przypadków poinformował Polską Ligę Siatkówki, z którą jest cały czas w kontakcie. E.Leclerc Moya Radomka ściśle współpracuje z PLS informując o kolejnych podjętych krokach oraz konsultując sprawę z lekarzami, którzy przygotowali ligowe wytyczne. Siatkarki i sztab szkoleniowy czują się dobrze, część osób przechodzi zakażenie bezobjawowo lub z objawami przeziębienia.

 

Najbliższy ligowy mecz z Grot Budowlanymi Łódź oraz kolejny – z Developresem SkyRes Rzeszów, zostaną odwołane i rozegrane w innym terminie.

RM, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie