TAURON Liga: Joker Świecie - Energa MKS Kalisz. Gdzie obejrzeć?

Siatkówka
TAURON Liga: Joker Świecie - Energa MKS Kalisz. Gdzie obejrzeć?
fot. Cyfrasport
W 4. kolejce Tauron Ligi Joker Świecie podejmie Energę MKS Kalisz.

W 4. kolejce Tauron Ligi Joker Świecie podejmie Energę MKS Kalisz. Mecz odbędzie się w poniedziałek 12 października. Transmisja spotkania od 20:30 w Polsacie Sport.

W TAURON Lidze czas na 4. kolejkę. Joker Świecie po raz ósmy w historii zagra oficjalnie z klubem z Kalisza. Dzisiejsze spotkanie będzie jednak pierwszym starciem w najwyższej klasie rozrywkowej. 

 

Pierwszy raz Joker Świecie zmierzył się z zespołem z Kalisza 31 października 2009 r. Joker wygrał u siebie z zespołem grającym wtedy pod szyldem MKS Calisia Kalisz 3:0. W rewanżu drużyna Andrzeja Nadolnego również zwyciężyła 3:0. Kaliski utrzymał się w II lidze, ale zniknął na kilka lat z rozgrywek centralnych. Do ponownego spotkania doszło w I lidze kobiet w sezonie 2016/17.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magdalena Stysiak bohaterką! Awans Scandicci do fazy grupowej Ligi Mistrzyń

 

Wtedy znów Joker Świecie wygrał z MKS Calisia Kalisz 3:0 i 3:2. Z kolei w ramach Pucharu Polski przegrał 2:3. W sezonie 2017/18 to ekipa z Wielkopolski była górą, siatkarki z Kalisza wygrały dwukrotnie z Jokerem Świecie 3:0. Wtedy zespół grający już pod szyldem Energa MKS Kalisz sięgnął po mistrzostwo I ligi kobiet. Joker Świecie w tym sezonie grał już z Energą MKS Kalisz, a miało to miejsce podczas wrześniowego turnieju towarzyskiego. Wtedy ekipa z Kalisza okazała się lepsza i wygrała 2:1. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny mecz TAURON Ligi przełożony z powodu koronawirusa

 

Na początku rundy rozegrane zostały mecze Developresu SkyRes Rzeszów z DPD Legionovią Legionowo (3:0), ŁKS Commercecon podjął zespół z Bydgoszczy (3:1), natomiast w Policach Chemik zmierzył się z BKS Stalą Bielsko-Biała (3:0).

 

Dodajmy, że w drużynie PTPS Piła i #VolleyWrocław wykryto przypadki koronawirusa. 12 października, w tej kolejce miały zmierzyć się ze sobą jeszcze dwa zespoły, jednak mecz odwołano. Pozostałe mecze mają się odbyć zgodnie z planem. 

 

Transmisja spotkania od 20:30 w Polsacie Sport.

PeZet, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie