Wicemistrz olimpijski w kolarstwie torowym otwiera kawiarnię w Edynburgu

Inne
Wicemistrz olimpijski w kolarstwie torowym otwiera kawiarnię w Edynburgu
fot. PAP
Wicemistrz olimpijski w sprincie indywidualnym otwiera kawiarnię w Edynburg

Szkocki kolarz, wicemistrz olimpijski z 2016 r. w sprincie indywidualnym, Callum Skinner otwiera kawiarnię w Edynburgu, przy budowie której wykorzystano drewno pochodzące z miejscowego, znanego welodromu Meadowbank. Tam 28-latek rozpoczynał swoją karierę.

Kawiarnia, której otwarcie zaplanowano w Edynburgu na 16 października, ma oczywiśćie nazwę „Meadowbank” i będzie pierwszą inwestycją firmy kawowej "Five Rings Coffee". Skinner założył ją z dwoma innymi medalistami olimpijskimi - kolarzami torowymi: Philipem Hindesem i Owainem Doullem - poinformował dziennik „The Scotsman”.

 

ZOBACZ TAKŻE: MME w kolarstwie torowym: Bartosz Rudyk zdobył dwa medale. Złoto w scratchu

 

Hindes ma na koncie dwa mistrzostwa olimpijskie w sprincie drużynowym (Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016), a Doull złoto igrzysk w 2016 r. w drużynie w wyścigu na dochodzenie.

 

Welodrom Meadobank był częścią stadionu o tej samej nazwie wybudowanego w latach 1967-1970 w Edynburgu na Igrzyska Wspólnoty Narodów (Commonwealth Games) w 1970 r. To był pierwszy drewniany welodrom w Wielkiej Brytanii, a drewno do jego konstrukcji sprowadzono z Afryki. Został rozebrany w 2017 r., gdy na stadionie rozpoczęto prace renowacyjne. Na tym torze trenował nie tylko Skinner, ale i inni brytyjscy kolarze, m.in. słynny sir Chris Hoy, siedmiokrotny medalista igrzysk, w tym sześciokrotny mistrz.

PeZet, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze