Nie żyje prezes Enea PTPS Piła - Radosław Ciemięga. Miał 55 lat

Siatkówka
Nie żyje prezes Enea PTPS Piła - Radosław Ciemięga. Miał 55 lat
Fot. PAP
Nie żyje Radosław Ciemięga. Miał 55 lat.

W środę wieczorem zmarł nagle Radosław Ciemięga - prezes Enea PTPS Piła występującego w siatkarskiej Tauron Lidze, członek zarządu PZPS kilku kadencji oraz Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPS. Był założycielem pilskiego klubu, który pod jego wodzą święcił największe triumfy w Polsce i Europie. Miał 55 lat. Zmarł w trakcie kwarantanny z powodu pandemii koronawirusa.

Siatkarski świat jest pogrążony w smutku po śmierci Radosława Ciemięgi. Prezes Enea PTPS Piła zmarł nagle w środowy wieczór w wieku 55 lat pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo w postaci pilskiego klubu. W 1993 roku między innymi z jego inicjatywy założono Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, które dwa lata później pozyskało dużego sponsora w postaci spółki skarbu państwa. Klub zmienił nazwę na Nafta Piła i zaczął swoją drogę po triumfy w Polsce i na arenie europejskiej. Pilska drużyna została mistrzem Polski w latach 1999-2002, a w 2000 roku zajęła czwarte miejsce w finale Pucharu Europy rozgrywanym w tureckiej Bursie. Przez cały ten czas, aż do środy, Radosław Ciemięga był związany z pilskim klubem, który dalej pisał swoją historię w Tauron Lidze.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje wybitna tenisistka stołowa Danuta Szmidt-Calińska


Radosław Ciemięga był także aktywynym działaczem sportowym na szczeblu ogólnopolskim. W trakcie swojej kariery zawodowej był wieloletnim członkiem zarządu PZPS, a także Przewodniczącym Wydziału Dyscypliny krajowego związku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Przemysław Sawicki. Piłkarz Hutnika Warszawa miał 23 lata


Od poprzedniego weekendu zespół Enea PTPS Piła przebywa na kwarantannie. Ostatnie spotkania drużyny przełożono, a sanepid objął kwarantanną również władze klubu, w tym jego prezesa Radosława Ciemięgę.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie