UFC: Norman Parke wypunktował debiutancką walkę Mateusza Gamrota

Sporty walki
UFC: Norman Parke wypunktował debiutancką walkę Mateusza Gamrota
fot. PAP
Norman Parke wypunktował pojedynek "Gamera".

Czy Mateusz Gamrot powinien przegrać debiutancką walkę w UFC? Zdaniem jednego z ostatnich rywali Polaka... nie. Norman Parke wypunktował pojedynek "Gamera" na Twitterze, twierdząc, że to właśnie on powinien wyjść górą ze starcia z Guramem Kutateladze.

"To Gamrot powinien wygrać 29-28. To był fantastyczny techniczny pojedynek" - ocenił "Stormin", który w lipcu stoczył trzecią - przegraną - walkę z Polakiem. 

 

Irlandczyka poparło ogromne grono kibiców, a wszyscy zgodnie stwierdzili, że to właśnie Polak powinien zostać doceniony przez arbitrów.

 

"Guram był niesamowity, ale to Gamrot zasłużył na wygraną", "Gamrot wygrał, nie rozumiem decyzji sędziów", "Mam nadzieję, że Polak z tym coś zrobi" - to tylko niektóre z komentarzy. 

 

 

Wcześniej głos w sprawie zabrał m.in. mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej Jan Błachowicz oraz inne postacie z polskiego i światowego MMA, krytykując werdykt. Nawet sam Kutateladze przyznał, że nie zasłużył na wygraną!

 

Zobacz także: UFC: Jan Błachowicz skomentował werdykt w debiucie Mateusza Gamrota 

 

Dla niepokonanego dotąd w zawodowym MMA Gamrota była to trzecia walka w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy. W swoich ostatnich bojach "Gamer" okazywał się lepszy najpierw od Parke'a, a potem Mariana Ziółkowskiego. Tym razem Polak musiał uznać wyższość rywala, notując na swoim koncie pierwszą porażkę. 

 

Sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Kutateladze. Walka została wypunktowana następująco: 29-28 - Kutateladze, 29-28 - Gamrot, 29-28 - Kutateladze.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie