EBL: Mecz na szczycie dla lublinian. Pszczółka Start pokonała Kinga Szczecin

Po zwycięstwie nad Kingiem Pszczółka Start Lublin znów prowadzi w EBL

Pszczółka Start Lublin pokonała Kinga Szczecin 85:75 (17:24, 28:18, 16:14, 24:19) w rozegranym awansem meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze odnieśli siódme zwycięstwo i wrócili na prowadzenie, szczecinianie spadli na czwartą pozycję, a na koncie mają sześć wygranych. Najlepszym zawodnikiem Startu był w niedzielę Josh Sharma z 18 punktami i sześcioma zbiórkami. W ekipie Kinga najskuteczniejszy Mateusz Zębski zdobył 19 punktów i miał pięć zbiórek.

King rozpoczął to spotkanie od prowadzenia 5:0 po "trójce" Thomasa Davisa, a później było jeszcze lepiej. Po chwili kolejne trafienie Zębskiego sprawiło, że szczecinianie mieli 10 punktów przewagi. Bardzo aktywny był jednak Sharma, a "trójka" Kamila Łączyńskiego lekko zmniejszała straty gospodarzy - 17:24 po 10 minutach.

Na początku drugiej kwarty straty odrabiał Martins Laksa, a po akcjach Sharmy Pszczółka Start doprowadziła do wyrównania. Świetny fragment Lestera Medforda z kolei dał tej ekipie przewagę. Ostatecznie "trójka" Sherrona Dorsey-Walkera ustawiła wynik po pierwszej połowie na 45:42 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie, po akcji Kacpra Borowskiego, zespół trenera Davida Dedka uciekł nawet na siedem punktów, jednak szczecinianie ciągle byli blisko. Po akcji 2+1 Jakuba Schenka przegrywali tylko dwoma punktami. Kolejne trafienia Laksy oznaczały jednak, że to Pszczółka Start kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 61:56.

Kolejną część spotkania gospodarze rozpoczęli od małej serii 6:0, co stawiało ich w jeszcze lepszej sytuacji. Po kolejnym wsadzie efektownego Sharmy ich przewaga wzrosła do 11 punktów. King już do samego końca nie był w stanie tego odrobić.

Pszczółka Start Lublin - King Szczecin 85:75 (17:24, 28:18, 16:14, 24:19)

Pszczółka Start Lublin: Joshua Sharma 18, Martins Laksa 16, Sherron Dorsey-Walker 14, Lester Medford Jr 13, Armani Moore 12, Kacper Borowski 7, Kamil Łączyński 5, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0, Mateusz Dziemba 0, Roman Szymański 0.

King Szczecin: Mateusz Zębski 19, Jakub Schenk 15, Thomas Davis 12, Cleveland Melvin 11, Michael Fakuade 8, Dominik Wilczek 7, Adam Łapeta 2, Jakub Kobel 1, Mateusz Bartosz 0, Tre Bussey 0.