TAURON Liga: Pierwsze punkty Grot Budowlanych Łódź

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź zdobyły pierwsze punkty w obecnym sezonie TAURON Ligi.

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź zdobyły pierwsze punkty w obecnym sezonie TAURON Ligi. Ekipa Błażeja Krzyształowicza pokonała po dość wyrównanym spotkaniu siatkarki Enea PTPS Piła. Łodzianki zdominowały rywalizację tylko w trzecim secie.

W pierwszej partii żadna z ekip nie popełniała zbyt wielu błędów. Zarówno gospodynie, jak i przyjezdne punkty zdobywały głównie w ofensywie, w tym dzięki asom serwisowym (nimi popisały się Zuzanna Górecka z drużyny Grot Budowlanych oraz Judyta Gawlak i Sylwia Kucharska z Enea PTPS). Niemal przez całą partię pilanki dotrzymywały kroku ekipie z Łodzi, ale ostatecznie to właśnie zawodniczki Krzyształowicza postawiły kropkę nad "i", wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga odsłona rozpoczęła się dla odmiany od serii błędów po stronie łodzianek. Gdy przyjezdne ustabilizowały grę, walka stała się niezwykle zacięta i toczyła się praktycznie punkt za punkt, a żadna z ekip nie była w stanie wypracować większej przewagi. Dopiero w samej końcówce zawodniczki Grot Budowlanych wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (23:18), a na zakończenie tej partii nie trzeba było długo czekać. Zamknęła ją Veronica Jones-Perry skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

W kolejnym secie siatkarki zafundowały fanom dobrze już znany scenariusz, tocząc zacięty bój. Po stronie łodzianek brylowała Jones-Perry, a na połowie pilanek - Sonia Kubacka. Tym razem przyjezdnym szybciej udało się odskoczyć rywalkom (12:8, 17:13), a prowadzenia nie oddały już do końca spotkania. Wygrana pozwoliła ekipie z Łodzi zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie.

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)

MVP: Anna Lewandowska

Enea PTPS Piła: Judyta Gawlak, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Koleta Łyszkiewicz, Natalia Skrzypkowska, Marta Wellna - Anna Bodasińska (libero) - Alina Bartkowska, Patrycja Gądek, Anna Pawłowska (libero), Maja Pelczarska

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero).