Genesis: Zasady, ile rund, arena walk. Jak będzie wyglądał pojedynek "Różala"?

Sporty walki
Genesis: Zasady, ile rund, arena walk. Jak będzie wyglądał pojedynek "Różala"?
Fot. Facebook/KSW
Gala Genesis będzie dostępna w systemie PPV w serwisie IPLA oraz Cyfrowym Polsacie.

W najbliższy piątek odbędzie się premierowa gala Genesis, w której zawodnicy zmierzą się w pojedynkach na gołe pięści. Na jakich zasadach odbędą się walki oraz w jakim wymiarze czasowym zawalczą m.in. Marcin "Różal" Różalski i Josh Barnett?

Nowa formuła podbija rynek

Walki na gołe pięści to nowa formuła walk, która zdobywa coraz większa popularność na całym świecie. Często krwawe i brutalne pojedynki bez rękawic powinny odbywać się według specjalnych zasad, które nie tylko dadzą multum emocji zgromadzonym przed telewizorami kibicom, ale także zapewnią bezpieczeństwo zawodnikom. Wobec tego Federacja KSW, która jest organizatorem premierowej gali Genesis, wprowadziła kilka reguł według których odbędą się piątkowe pojedynki.


ZOBACZ TAKŻE: Legendarny Josh Barnett. Kim jest rywal Marcina Różalskiego?

Zasady walk

Zawodnicy, którzy wystartują na piątkowej gali Genesis będą mogli używać gołych pięści i łokci podczas walki w stójce. Co więcej dozwolone będą także uderzenia w klinczu. Wymagające pojedynki bez użycia rękawic oraz bogata karta walk wiążą się także ze skróceniem czasowego wymiaru starć. Zgromadzeni w ringu fighterzy będą walczyć w formule 3 rund po 3 minuty każda. W zależności od pojedynku organizatorzy przewidzieli możliwość zmiany liczby rund, w których stoczy się walka. Każdy knockdown będzie się wiązał z 10-sekundowym odliczaniem. Nie przewidziano maksymalnej ilości knockdownów w pojedynku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Damian Szmigielski kontra Denis Makowski ostatnią walką gali Genesis

Arena pojedynków

W jakich warunkach zawalczą zawodnicy gali Genesis? Jako miejsce starć przewidziano klatkę o wymiarach 8 na 8 metrów. Dodatkowym obowiązkiem, który wprowadzili organizatorzy są limity wagowe. Zostały one wyznaczone według ustaleń indywidualnych, co oznacza, że kibice mogą liczyć na naprawdę mocne ciosy. W walce wieczoru Marcina Różalskiego i Josha Barnetta obowiązuje limit wagowy 120 kg, a że żaden z nich nie zamierza wstrzymywać ręki każdy cios może być tym decydującym.

Karta walk

120 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett
65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
73 kg: Gracjan Szadziński vs Ján Široký
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska
120 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
72 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

 

Gala Genesis będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV. Start wydarzenia 23 października o godz. 20:00. Transmisję gali można zamówić w Cyfrowym Polsacie oraz serwisie IPLA. Jak zamówić galę? Szczegóły dostępne tutaj.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie