Juventus pokonał Dynamo Kijów na inaugurację Ligi Mistrzów

Alvaro Morata zdobył dwie bramki w premierowym spotkaniu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Juventus zwyciężył w pierwszym spotkaniu grupy G Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów 2:0. Dwie bramki dla włoskiego zespołu zdobył Alvaro Morata. Pierwsza bramka Hiszpana była premierowym trafieniem tej edycji europejskiego pucharu.

W premierowym meczu grupy G Juventus miał mierzyć się na wyjeździe z drużyną Dynama Kijów. Oba zespoły przystąpiły do wtorkowego pojedynku w bojowych nastrojach mimo oczywistej różnicy klas, ale dobre ustawienie w obronie poskutkowało brakiem goli w pierwszej połowie. Od pierwszej minuty na pozycji prawego obrońca Dynama Kijów wystąpił reprezentant Polski - Tomasz Kędziora.

To czego zabrakło w 1. połowie od razu w drugiej wynagrodził Alvaro Morata. Hiszpański napastnik wykorzystał strzał Dejana Kulusevskiego obroniony przez bramkarza Dynama i po niefortunnym odbiciu piłki strzelił premierowego gola tej edycji Ligi Mistrzów. Dziesięć minut później asystenta pierwszej bramki zmienił wyczekiwany gwiazdor turyńskiego zespołu - Paulo Dybala. Jednak to nie on miał zostać bohaterem drugiej bramki, a Juan Cuadrado. W 84. minucie skrzydłowy włoskiego zespołu pięknie dośrodkował piłkę w środek pola karnego gdzie ponownie bramkarza przeciwników uderzeniem głową pokonał Alvaro Morata. Tym samym drużyna z Turynu prowadziła w tym spotkaniu już 2:0 i ten wynik nie zmienił się do końca meczu. Juventus zdobył cenne trzy punkty w grupie G z Dynamem Kijów, FC Barcelona i węgierskim Ferencvarosem.

Dynamo Kijów - Juventus FC 0:2 (0:0)

Bramki: Alvaro Morata (46, 84)

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.