Łódzki Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek

Siatkówka
Łódzki Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek
fot. PAP
Prezes ŁZPS Konrad Piechocki

Łódzki Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich organizowanych przez siebie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Przerwa ma potrwać dwa tygodnie – od 27 października do 12 listopada. "Mam nadzieję, że będzie to okres, podczas którego ogólna sytuacja ulegnie poprawie i powoli będziemy mogli wracać do obowiązków i przyjemności – czyli gry w siatkówkę" – napisał w liście do klubów prezes ŁZPS Konrad Piechocki.

"W związku ze znacznym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, obserwowanym w ostatnich tygodniach w naszym kraju, Łódzki Związek Piłki Siatkowej po przeanalizowaniu bieżącej sytuacji postanowił przerwać rozgrywki organizowane przez ŁZPS na okres dwóch tygodni tj. od 27.10 do 12.11.2020. Kierowaliśmy się przede wszystkim założeniem, że ta krótka przerwa pozwoli nam na szybki powrót do gry i zapobiegnie dłuższemu paraliżowi siatkówki w naszym województwie. Wierzymy, że za kilkanaście dni sytuacja ulegnie poprawie i będziemy mogli powrócić do dalszych zmagań" – napisano w komunikacie Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla odwołany!

 

Prezes ŁZPS Konrad Piechocki napisał w tej sprawie list do wszystkich klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Piłki Siatkowej:

 

"Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,

 

podczas prezentacji mojej osoby przy wyborze na stanowisko Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej podkreślałem, jak bardzo ważni są dla mnie ludzie, tworzone między nimi relacje oraz emocje w oparciu o sport, a rolą naszej organizacji to działanie przede wszystkim dla klubów, a nie ich realizacja zadań dla Związku. Ostatnie tygodnie potwierdziły to podejście, nasze drużyny zwyciężały – bazując na sile grupy, wzajemnym wsparciu i pomocy ze strony trenerów. Jestem ogromnie dumny z Waszych sukcesów, zachęcając do dalszej wytrwałej pracy. Będziemy mogli do niej powrócić zaraz po krótkiej, ale jakże koniecznej przerwie w rozgrywkach.

 

Niestety, z powodu panującej sytuacji w kraju związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2, wprowadzonych obostrzeń i utrzymującego się zagrożenia dla wszystkich z nas, podjąłem decyzję o zawieszeniu rozgrywek pod egidą Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej od jutra, tj. od 27 października 2020. Planowana przerwa obejmie dwa tygodnie, do 12 listopada 2020 i mam nadzieję, że będzie to okres, podczas którego ogólna sytuacja ulegnie poprawie i powoli będziemy mogli wracać do obowiązków i przyjemności – czyli gry w siatkówkę.

 

Jednocześnie chciałbym poprosić całe środowisko siatkarskie: sportowców, trenerów, działaczy, rodziców, opiekunów oraz kibiców o wzajemną odpowiedzialność społeczną, codzienną dyscyplinę oraz przestrzeganie wszystkich panujących obecnie zasad przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Podobnie jak na siatkarskim boisku, każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale i za drugą osobę, a, co za tym idzie, za całą grupę. Działajmy tak też w życiu codziennym. Dzięki temu już wkrótce znów będziemy bawić się, uśmiechać oraz rywalizować. W imieniu całego Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej życzę Wam dużo zdrowia oraz wytrwałości".

RM, Polsat Sport, siatka-lodzkie.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie