Babilon MMA 17: Transmisja w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie

Sporty walki
Babilon MMA 17: Transmisja w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie
fot. Polsat Sport
Dawid "Maximus" Żółtaszek zmierzy się z Tonim Valtonenem w walce wieczoru Babilon MMA 17.

W piątek 30 października odbędzie się gala Babilon MMA 17. W walce wieczoru Dawid "Maximus" Żółtaszek zmierzy się z Tonim Valtonenem. Transmisja gali od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie.

Początkowo rywalem doświadczonego Toniego Valtonena miał być Łukasz Brzeski, a stawką pas kategorii ciężkiej. Polak wypadł jednak z tego zestawienia z powodu kontuzji, a pojedynek stracił rangę mistrzowskiego. Szybko na zastępstwo wskoczył Dawid Żółtaszek. - Cały czas jestem w cugu przygotowań. Jestem w takim wieku, że formę trzeba utrzymywać, a nie sobie odpuszczać. Cały czas sobie działam, ta walka wypadła i nawet się nie zastanawiałem. Nawet jak byłem młodszy, nigdy nie planowałem do przodu. Biorę dzień za dniem i walkę za walką. Jeżeli dobrze pójdzie, idziemy dalej - przyznał Żółtaszek.

 

Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii jest doświadczonym kickboxerem, finalistą turnieju na gołe pięści Gromda 2. Fin zaś w przeszłości mierzył się m.in. z Janem Błachowiczem, Michałem Kitą czy Łukaszem Jurkowskim.

 

Toni Valtonen ze względu na swoje tatuaże i w ten sposób wyrażane kontrowersyjne poglądy, walczy w koszulce. To nietypowa sytuacja, ale ma zakaz prezentowania wszelkich symboli. Tak też było w jego ostatniej walce w Polsce, przegranej w 2018 roku z Maciejem Zontkiem (17-13, 10 KO, 4 Sub).

 

Zobacz także: Toni Valtonen: Polscy zawodnicy są bardzo twardzi

 

Ciekawie zapowiada się także starcie co-main eventu w którym Marcin Skrzek zmierzy się z Patrykiem Nowakiem. Pierwszy z wymienionych może pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu i pasem mistrzowskim federacji TFL. Nowak wraca do oktagonu po ponad dwóch latach przerwy. Wygrał pięć z siedmiu zawodowych pojedynków. Pokonali go tylko świetnie znani fanom MMA Marcin Ziółkowski i Piotr Hallmann.

 

Karta walk gali Babilon MMA 17:

 

Dawid Żółtaszek (2-0, 2 KO) - Toni Valtonen (28-17, 12 KO, 4 SUB)

Marcin Skrzek (5-1, 4 KO) - Patryk Nowak (5-2, 1 KO, 3 SUB)

Sławomir Bryła (2-0, 2 KO) - Dawid Gruchalski (2-1, 2 KO)

Damian Zuba (2-2) - Łukasz Pokutyński (1-0, 1 KO)

Krystian Blezień (3-2, 3 KO) - Alan Langer (10-7, SUB)

Mateusz Rybak (3-1, 3 KO) - Jarosław Lech (5-5, 3 KO, 2 SUB)

Dawid Wylegała (2-1-0) - Karol Kutyła (2-1-0)

Semi pro: Grzegorz Rutkowski - Kamil Winiarczyk

 

Transmisja gali Babilon MMA 17 od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie