UFC: Jan Błachowicz ze zwycięstwem! Dramat Aleksandara Rakicia

Sporty walki
UFC: Jan Błachowicz ze zwycięstwem! Dramat Aleksandara Rakicia
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 SUB) kontra Aleksandar Rakić (14-3, 9 KO, 1 SUB) - to było główne wydarzenie gali UFC Vegas 54. Zwycięzcą okazał się Polak. Wszystko zakończyło się w trzeciej rundzie, kiedy jego rywal doznał kontuzji!

- Młoda krew. (...) Będzie to ciężka walka. Jestem przygotowany na jego wszystkie zagrywki - mówił Błachowicz w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Pierwsza runda toczyła się w stójce. Niestety, u Polaka szybko pojawiło się rozcięcie pod lewym okiem. Nie przeszkadzało mu to jednak w wyprowadzaniu skutecznych low kicków. Na początku drugiej rundy Rakić sprowadził Błachowicza do parteru i kontrolował sytuację przez cały ten czas. Kolejna, trzecia runda okazała się być ostatnią. Rakić doznał bowiem poważnie wyglądającej kontuzji kolana. W tej sytuacji sędzia musiał przerwać pojedynek!

 

Błachowicz, który w ubiegłym roku przegrał z Gloverem Teixeirą (33-7, 18 KO, 10 SUB) i stracił pas, podkreślał, że po tym pojedynku chce wrócić do gry o tron w kategorii półciężkiej.

 

 

Błachowicz jest związany z UFC od 2014 roku. Walczył m.in. z takimi zawodnikami, jak Israel Adesanya, Corey Anderson, Jared Cannonier, Alexander Gustafsson, Jimi Manuwa, Dominick Reyes i Luke Rockhold. Od września 2020 do października 2021 roku był mistrzem UFC w kategorii półciężkiej.

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie