Khabib Nurmagomedov wróci do MMA? Prezydent UFC zabrał głos

Sporty walki
Khabib Nurmagomedov wróci do MMA? Prezydent UFC zabrał głos
Fot. Polsat Sport
Khabib Nurmagomedov wróci do MMA? Prezydent UFC zabrał głos

Prezydent UFC Dana White w programie „The Zach Gelb Show” odniósł się do zakończenia kariery przez mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Dagestańczyk postanowił przejść na sportową emeryturę po pokonaniu Justina Gaethje na UFC 254. White jednak nie wyklucza powrotu Khabiba do walk w MMA.

Szef UFC stwierdził, że ma przeczucie, że Khabib będzie chciał osiągnąć rekord 30-0, gdyż takie było marzenie jego zmarłego ojca. Do wywalczenia takiego bilansu Dagestańczykowi brakuje jednego zwycięstwa. Jak podkreśla, chęć osiągnięcia takiego wyniku może zmotywować Nurmagomedova do powrotu.

 

White zwrócił również uwagę na fakt, że decyzję o zakończeniu kariery "Dagestański Orzeł" ogłosił pod wpływem emocji i niewykluczone, że wkrótce zmieni zdanie.

ZOBACZ TAKŻE: KSW 56: Andrzej Grzebyk zmierzy się z Mariusem Zaromskisem


Natomiast Khabib na razie podtrzymuje, że nie zamierza wracać ze sportowej emerytury. Twierdzi, że obiecał swojej mamie zakończenie kariery po walce z Gaethje i nie chce wycofywać się z tej deklaracji. Ponadto zaznacza, że pragnie zejść ze sceny będąc na szczycie.


Swój ostatni pojedynek Nurmagomedov stoczył 24 września na gali UFC 254 w Abu Zabi. Po pokonaniu Justina Gaethje postanowił ogłosić zakończenie kariery.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie