UFC 254: Khabib - Gaethje. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
UFC 254: Khabib - Gaethje. Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. UFC
Stawką walki wieczoru będzie tytuł mistrza kategorii lekkiej.

Khabib Nurmagomedov (29-0, 8 KO, 11 SUB) w imponującym stylu pokonał Justina Gaethje (23-2, 19 KO, 1 SUB) przez poddanie duszeniem trójkątnym nogami. Po walce Dagestańczyk niespodziewanie ogłosił zakończenie sportowej kariery. Zobaczcie skróty walk karty głównej UFC 254.

Wyniki walk UFC 254:

 

Walka wieczoru - o pas mistrzowski kategorii lekkiej
Khabib Nurmagomedov (29-0, 8 KO, 11 SUB) pokonał Justina Gaethje (22-3, 19 KO, 1 SUB) przez poddanie (trójkąt nogami) w drugiej rundzie. 

 

Karta główna
Robert Whittaker (22-5, 9 KO, 5 SUB) pokonał Jareda Cannoniera (13-5, 9 KO, 2 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28).
Alexander Volkov (32-8, 21 KO, 3 SUB) pokonał Walta Harrisa (13-9, 13 KO) przez TKO (kopnięcie na korpus i ciosy w parterze) w drugiej rundzie. 

Phil Hawes (9-2, 7 KO, 2 SUB) pokonał Jacoba Malkouna (4-1, 2 KO) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 

Lauren Murphy (13-4-0, 8 KO, 1 SUB) pokonała Liliyę Shakirovą (8-2-0, 3 KO, 1 SUB) przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie. 

Magomed Ankalaev (14-1, 8 KO) pokonał Iona Cutelabę (15-6, 12 KO, 2 SUB, 1 NC) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 

 

Karta wstępna
Tai Tuivasa (10-3, 9 KO) pokonał Stefana Struve (29-13, 8 KO, 18 SUB) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 

Casey Kenney (16-2-1, 2 KO, 5 SUB) pokonał Nathaniela Wooda (17-5, 9 KO, 5 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-27).
Shavkat Rakhmonov (13-0, 7 KO, 6 SUB) pokonał Alexa Oliveirę (22-9-1, 2 NC 12 KO, 5 SUB) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w pierwszej rundzie.

 

Karta przedwstępna

Da Un Jung (13-2-1, 10 KO, 2 SUB) zremisował z Samem Alvey'em (33-14-1, 1 NC 19 KO, 3 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 29-28, 28-28).
Miranda Maverick (8-2, 5 SUB, 1 KO) pokonała Lianę Jojua (8-4, 1 KO, 6 SUB) przez TKO (przerwanie przez lekarza) po pierwszej rundzie. 
Joel Alvarez (18-2, 2 KO, 16 SUB) pokonał Alexandera Yakovleva (25-11-1, 9 KO, 9 SUB) przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie. 

mtu, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Wydarzenia z gali UFC 254 będą szeroko komentowane w najbliższych dniach. Khabib Nurmagomedov odniósł kolejne fenomenalne zwycięstwo. Po walce Dagestańczyk ogłosił jednak zakończenie sportowej kariery. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Po walce Khabib Nurmagomedov ogłosił zakończenie kariery!

Khabib sprowadził walkę do parteru, tam zaatakował rywala trójkątem nogami. Gaethje klepał kilkukrotnie, lecz sędzia tego nie widział. Ostatecznie sędzia przerwał walkę. 29-0!

On jest niesamowity! Khabib Nurmagomedov wygrywa przez poddanie!

I Runda

Dopóki walka toczyła się w stójce Gaethje mocno okopywał wykroczną nogę Khabiba oraz trafiał pojedynczymi ciosami. Khabib jednak wywierał nieustanną presję na przeciwniku, co zaowocowało obaleniem w końcówce rundy, przejściem w dosiad i próbą balachy. Na wykończenie dźwigni zabrakło czasu!

Pierwszy gong!

Czas na walkę, na którą wszyscy czekamy. Pora na jeden z najważniejszych pojedynków w światowym MMA w tym roku. Khabib Nurmagomedov kontra Justin Gaethje! 

Werdykt wskazuje na to, że sędziowie przyznali pierwszą rundę Amerykaninowi. Dwie pozostałe należały jednak bezdyskusyjnie do Whittakera. Dobry występ byłego mistrza, który niewątpliwie będzie chciał wrócić po utracony tytuł!

Robert Whittaker wygrywa jednogłośną decyzją sędziów! Wszyscy sędziowie punktowali walkę 29-28 dla Australijczyka.

Mamy pierwszą trzyrundową batalię w karcie głównej! Robert Whittaker przeważał na pełnym dystansie, a w trzeciej rundzie był bardzo blisko znokautowania Cannoniera. Werdykt powinien być formalnością!

Pora na co-main event dzisiejszej gali. Pierwszy zawodnik rankingu kategorii średniej UFC Robert Whittaker stanie do walki z numerem dwa tego samego rankingu Jaredem Cannonierem. Starcie zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Od początku pojedynku obaj zawodnicy walczyli bardzo zachowawczo, gdyż żaden nie chciał trafić na zabójczą kontrę ze strony rywala. W drugiej rundzie Volkov trafił frontalnym kopnięciem na wątrobę Harrisa. Amerykanin skulił się po ciosie, co wykorzystał Volkov do skończenia walki ciosami. Udany występ Rosjanina, który po walce powiedział, że liczy na walki z czołowymi zawodnikami królewskiej kategorii!

Ależ brutalny nokaut! Volkov kończy walkę w drugiej rundzie kopnięciem na korpus!

Na razie karta główna UFC 254 obfituje w efektowne skończenia przed czasem. Nie inaczej powinno być w tym starciu! Czas na wagę ciężką i pojedynek Aleksandra Volkova z Waltem Harrisem.  

Na początku walki Hawes trafił potężnym lewym, a następnie zasypał zamroczonego rywala gradobiciem ciosów. Sędzia przerwał walkę w 18. sekundzie. Mocne wejście "Megatrona" do UFC!

To trwało zaledwie kilkanaście sekund! Fenomenalny debiut Phila Hawesa w UFC. Ciężki nokaut!

Za nami już dwa starcia karty głównej. Oba pojedynki zakończyły się przed czasem. Jak będzie w walce Jacoba Malkouna z Philem Hawesem? Obaj zawodnicy nie lubią zostawiać decyzji w rękach sędziów. To już za chwilę!

Od początku pojedynku pozytywnie zaskakiwała Shakirova. Zawodniczka z Uzbekistanu nie przestraszyła się bardziej doświadczonej rywalki i pojedynczymi akcjami atakowała Amerykankę. W drugiej rundzie debiutantka opadła z sił, co wykorzystała Murphy, który sprowadziła walkę do parteru. Niedługo później zajęła plecy przeciwniczki i zapięła duszenie zza pleców. Kolejne zwycięstwo Lauren Murphy w oktagonie UFC!

Mamy kolejne skończenie przed czasem! Lauren Murphy poddaje rywalkę w drugiej rundzie.

Pora na walkę kobiet w kategorii muszej! Piąta zawodniczka rankingu kategorii muszej Lauren Murphy podejmie debiutantkę z Uzbekistanu Lilyę Shakirovą. Za kilka minut wybrzmi pierwszy gong!

Za nami pierwsza walka karty głównej. Zakończyła się ona efektownym nokautem Magomeda Ankalaeva na Ionie Cutelabie. Walka toczyła się głównie w stójce. W końcu Rosjanin naruszył swojego rywala mocnym lewym prostym. Później podczas jednej z wymian trafił Cutelabę lewym sierpowym, który posłał Mołdawianina na deski. Tam już tylko dopełnił dzieła zwycięstwa. Cenne zwycięstwo Ankalaeva!

Czas na pierwsze starcie karty głównej. Ion Cutelaba zmierzy się z Magomedem Ankalaevem w limicie kategorii półciężkiej!

Karta główna:

Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) - Justin Gaethje (22-2, 19 KO, 1 SUB)

Robert Whittaker (21-5, 9 KO, 5 SUB) - Jared Cannonier (13-4, 9 KO, 2 SUB)

Alexander Volkov (31-8, 20 KO, 3 SUB) - Walt Harris (13-8, 13 KO)

Jacob Malkoun (4-0, 2 KO) - Phil Hawes (8-2, 6 KO, 2 SUB)

Lauren Murphy (13-4-0) vs Liliya Shakirova (8-1-0)

Magomed Ankalaev (13-1, 8 KO)- Ion Cutelaba (15-5, 12 KO, 2 SUB, 1 NC)

Przed nami sześć pojedynków karty głównej. W walce wieczoru rękawice skrzyżują Khabib Nurmagomedov i Justin Gaethje. Stawką starcia będzie pas mistrza organizacji UFC w kategorii lekkiej. 

Dobry wieczór! Za chwilę wystartuje karta główna gali UFC 254. Zachęcamy do śledzenia wyników na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze