Premier League: Kontuzja Jana Bednarka w wygranym meczu Southampton

Reprezentant Polski Jan Bednarek doznał urazu w ligowym meczu z Aston Villą.

Drużyna Southampton, której piłkarzem jest Jan Bednarek, pokonała na wyjeździe Aston Villę 4:3 w 7. kolejce i awansowała na trzecie miejsce w tabeli angielskiej Premier League. Polski obrońca w pierwszej połowie doznał kontuzji i nie wrócił już na boisko po przerwie.

Bramki dla gości zdobyli Duńczyk Jannik Vestergaard, James Ward-Prowse (dwie) i Danny Ings. Po godzinie gry "Święci" prowadzili 4:0, ale później dali sobie wbić trzy gole. Ich strzelcami byli Tyrone Mings, Ollie Watkins i Jack Graelish.

Bednarek w pierwszej połowie upadł w niefortunny sposób i doznał urazu. Wrócił jeszcze na boisko i grał do przerwy, ale później został zmieniony przez Jacka Stephensa.

Southampton zgromadził 13 punktów, tyle samo co wicelider Everton, który o 15 rozpoczął wyjazdowe spotkanie z Newcastle United. Aston Villa ma o punkt mniej i przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki jest szósta.

Liderem jest broniący tytułu Liverpool, który w sobotę pokonał u siebie 2:1 West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce.