Fortuna Puchar Polski: Awans Lecha po niełatwym meczu ze Zniczem

Lech Poznań pokonał 3:2 Znicza Pruszków w wyjazdowym spotkaniu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Lech Poznań pokonał 3:2 Znicza Pruszków w wyjazdowym spotkaniu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Tym samym podopieczni Dariusza Żurawia awansowali do 1/8 finału. Pomimo różnicy poziomów rozgrywkowych piłkarze z Pruszkowa postawili wicemistrzom Polski trudne warunki.

Poznaniacy wyszli na prowadzenie w 18. minucie meczu. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Nika Kaczarawa zgrał futbolówkę do Mohammeda Awwada, który oddał precyzyjny strzał w samo okienko. Chwilę później Izraelczyk mógł zdobyć drugiego gola, lecz w znakomitej sytuacji uderzył tuż obok słupka.

W 28. minucie niespodziewanie do wyrównania doprowadzili goście. Zamieszanie w polu karnym "Kolejorza" wykorzystał Maciej Wichtowski, który skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Marko Malenicę. Piłkarzom Znicza udało się wyrównać mimo przewagi ekipy z Poznania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Spotkanie toczyło się pod dyktando poznaniaków, ale gracze z Pruszkowa również mieli swoje okazje do wyjścia na prowadzenie.

Wicemistrzowie Polski znakomicie weszli w drugą połowę. Już w 49. minucie Tymoteusz Puchacz zagrał ze skrzydła do znajdującego się na skraju pola karnego Daniego Ramireza. Hiszpan oddał strzał, po którym Jan Jurczak musiał wyciągać piłkę z siatki.

"Kolejorz" podwyższył prowadzenie dziewięć minut później. Po błędzie obrońcy Znicza Kaczarawa podał do rozpędzonego Jana Sykory. Czech zagrał do Ramireza, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W tym momencie wydawało się, że losy rywalizacji są rozstrzygnięte. Tymczasem w 68. minucie Znicz ponownie zmniejszył swoją stratę do jednego gola. Sytuację "sam na sam" z Malenicą wykorzystał Jakub Zagórski.

Później pruszkowianie szukali swoich szans na doprowadzenie do wyrównania, lecz ostatecznie piłkarze "Kolejorza" dowieźli do końcowego gwizdka korzystny rezultat. Poznaniacy awansowali do ⅛ finału Fortuna Pucharu Polski, aczkolwiek trzeba przyznać, że piłkarze z Pruszkowa postawili się "lechitom" i w kilku fragmentach meczu pokazali się z dobrej strony.

Znicz Pruszków - Lech Poznań 2:3
Bramki: Maciej Wichtowski 28', Jakub Zagórski 68' - Mohammad Awwad 18', Dani Ramírez 50', 58'

Znicz: Jan Jurczak - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Peter Drobňák - Marcin Rackiewicz (80' Paweł Tarnowski), Maciej Machalski, Krystian Pomorski (59' Lukáš Hrnčiar), Mikołaj Szymański (66' Jakub Zagórski), Patryk Kubicki (66' Dariusz Zjawiński) - Mariusz Gabrych

Lech: Marko Malenica - Michał Skóraś (46' Alan Czerwiński; 66' Filip Borowski), Tomasz Dejewski, Đorđe Crnomarković, Wasyl Kraweć (46' Tymoteusz Puchacz) - Tymoteusz Klupś, Karlo Muhar, Mohammad Awwad, Dani Ramírez (66' Jakub Niewiadomski), Jan Sýkora - Nika Kaczarawa

Żółte kartki: Zagórski, Wichtowski - Muhar, Puchacz

Śędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)