TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów nie zwalnia tempa po przerwie! Bez straty seta wygrał w Bielsku-Białej

Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3:0 z BKS Stal Bielsko-Biała po przerwie.

Developres SkyRes Rzeszów po niespełna trzech tygodniach przerwy rozegrał pierwszy mecz w Tauron Lidze. Przed poniedziałkowym spotkaniem pojawiało się wiele wątpliwości, ale po nim praktycznie wszystkie zostały rozwiane. Siatkarki z Podkarpacia bez najmniejszego problemu (3:0) wygrały z BKS Stalą Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką spotkania została kapitan zespołu, Jelena Blagojević.

Początek pierwszej partii rozpoczął się od wyrównanej gry (7:8, 13:13). Siatkarki z Rzeszowa, po długiej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem w zespole, początkowo wyglądały na boisku nieco niepewnie, ale wraz z upływem seta nabierały wiatru w żagle. W końcówce seta „Rysice” doprowadziły do trzypunktowej przewagi 21:18, 23:20 i zdominowały gospodynie, ostatecznie doprowadzając do końca seta. Ostatni punkt efektownie, bo asem serwisowym zdobyła Kiera Van Ryk i zakończyła inaugurującą partię 25:20.

Podopieczne trenera Stephane’a Antigi rozpoczęły drugą partię znacznie lepiej, bo od czterech punktów przewagi 4:0. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bo bielszczanki zaczęły nadrabiać punkty 4:3. Najskuteczniejsza w ataku Van Ryk, kontynuowała dobrą grę i nie zwalniała ręki. Po stronie przyjezdnych brakowało Magdaleny Świrad, która w poprzednich spotkaniach była jednym z mocniejszych elementów drużyny. Karolina Drużkowska męczyła się na prawej stronie, a reszcie zawodniczek również brakowało argumentów. Przy stanie 17:10 na ratunek przybyła Katarzyna Wawrzyniak, jednak rozpędzone przyjezdne nie zwalniały tempa 19:10. Siatkarki z Podkarpacia tak jak przed przerwą, tak i po, brylowały w bloku. Za to bielszczanki nie potrafiły znaleźć sposobu na „ścianę” rywalek. Próbowały atakami z pipe’a, jednak te również nie przynosiły efektu. Za to cios Jeleny Blagojević już tak. Przyjmująca mocnym atakiem z prawego skrzydła zakończyła seta 25:13.

Po „nokaucie” w drugim secie, gospodynie w trzeciej odsłonie pokazały, że jeszcze „nie złożyły broni”. Doprowadziły do trzypunktowego prowadzenia (8:5), ale to „Rysicom” sprzyjało szczęście. Niedokładności uchodziły im płazem. Blagojević kiwała, a gospodynie były spóźnione w obronie. Po bardzo wyrównanej połowie Developres przejął inicjatywę w drugiej i przewagę, którą wypracował, nie oddał do końca spotkania. Na koniec rzeszowianki przypieczętowały wygraną efektownym blokiem (25:20).

BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 13:25, 20:25)

BKS Stal: Weronika Szlagowska, Karolina Drużkowska, Magdalena Janiuk, Dominika Witkowska, Dagmara Dąbrowska, Natalia Gajewska, Kinga Drabek oraz Aleksandra Szczygłowska, Katarzyna Wawrzyniak, Andrea Kossanyiova, Gabriela Orvosova.

Developres SkyRes: Anna Kaczmar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Lazić, Jelena Blagojević, Keira Van Ryk, Gabriela Polańska, Daria Przybyła oraz Aleksandra Krzos, Magdalena Grabka, Aleksandra Rasińska, Anna Stencel, Juliette Fidon-Lebleu.

MVP: Jelena Blagojević