Fortuna Puchar Polski: Awans Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice wywalczyła awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

W pierwszym środowym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Puszczy Niepołomice wygrali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 2:0 i awansowali do kolejnej rundy.

Faworytami tego meczu byli niewątpliwie przyjezdni, którzy w tabeli Fortuna 1 Ligi plasują się w środku stawki, podczas gdy GKS znajduje się na przedostatnim miejscu z zaledwie punktem na swoim koncie. Priorytetem dla jastrzębian to walka o utrzymanie, ale powszechnie wiadomo, że puchary rządzą się swoimi prawami, więc nie należało przekreślać szans gospodarzy.

Ci jednak kolejny raz nie zaprezentowali się z dobrej strony. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, ale w kluczowych momentach lepiej zaprezentowali się niepołomiczanie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Hubert Tomalski i Puszcza schodziła na przerwę z minimalnym prowadzeniem.

W drugiej połowie nadzieje GKS-u na doprowadzenie do wyrównania odżyły w 69. minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał piłkarz Puszczy, Jakub Bartosz. Jastrzębianie mieli sporo czasu, aby grając w przewadze jednego zawodnika strzelić gola.

Gol padł w samej końcówce, ale... dla gości. Arbiter podyktował rzut karny, a do jedenastki podszedł Marcin Stefanik, który w 86. minucie ustalił wynik na 2:0 dla Puszczy i przypieczętował awans niepołomiczan do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
Bramki: Tomalski 38, Stefanik 86k.