EBL: Anwil Włocławek wygrał zaległe derby z Enea Astorią Bydgoszcz

Deishuan Booker był jednym z dwóch najskuteczniejszych graczy Anwilu

Anwil Włocławek pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 90:71 (23:9, 28:21, 12:19, 27:22) w zaległym meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Po 16 punktów dla gospodarzy zdobyli Rotnei Clarke oraz Deishuan Booker. W ekipie gości 16 punktów zdobył Jakub Nizioł, który zaliczył też pięć zbiórek.

Początek derbów należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Clarke’a prowadzili 6:0. Enea Astoria miała ogromne problemy w ofensywie, a to przełożyło się na powiększanie prowadzenia przez Anwil. Dzięki kolejnym akcjom Ivicy Radicia i Krzysztofa Sulimy przewaga wzrosła do 11 punktów. Po 10 minutach było 23:9.

W drugiej kwarcie sytuacja była bardzo podobna, a włocławianie grali coraz lepiej w ofensywie. Po serii 12:0 i trafieniu Bookera prowadzili aż 44:16. Sytuację starał się jeszcze zmieniać Michał Chyliński, a dzięki "trójce" Nizioła w ostatniej sekundzie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem “tylko” 51:30.

Trzecią kwartę Enea Astoria zaczęła z większą energią. Kolejne "trójki" Nizioła oraz kontra Corey'a Sandersa oznaczały, że przegrywała już tylko 10 punktami. Zespół trenera Marcina Woźniaka odpowiadał pojedynczymi akcjami Bookera oraz Artura Mielczarka, dzięki czemu ciągle kontrolował sytuację. Ostatecznie dzięki Amerykaninowi po 30 minutach było 63:49.

W kolejnej części spotkania Anwil zaczął grać podobnie jak w pierwszej połowie, czyli niezwykle skutecznie. Trafienia Clarke’a i Walerija Lichodieja dawały nawet 20 punktów przewagi i sporo spokoju, a ekipa z Bydgoszczy nie była już w stanie zareagować.

Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz 90:71 (23:9, 28:21, 12:19, 27:22)

Anwil Włocławek: Deishuan Booker 16, Rotnei Clarke 16, Walerij Lichodiej 15, Ivica Radic 14, Mckenzie Moore 10, Artur Mielczarek 7, Garlon Green 7, Adrian Bogucki 3, Krzysztof Sulima 2, Andrzej Pluta 0, Wojciech Tomaszewski 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Jakub Nizioł 16, Michał Chyliński 14, Corey Jerrod Sanders 13, Tomislav Gabric 13, Łukasz Frąckiewicz 6, Marcin Nowakowski 4, Markus Loncar 3, Michał Aleksandrowicz 2, Michał Krasuski 0.