EBL: Legia Warszawa wygrała z Treflem Sopot. Twierdza Bemowo niezdobyta

Justin Bibbins znów poprowadził Legię do zwycięstwa. Już dziesiątego w obecnym sezonie

Legia Warszawa wygrała z Treflem Sopot 78:72 (20:13, 8:13, 23:22, 27:24) w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. To pierwsza w sezonie wyjazdowa porażka drużyny z Trójmiasta i ósme zwycięstwo Legii w hali na Bemowie. To prawdziwa twierdza, stołeczna ekipa w tych rozgrywkach u siebie nie przegrywa. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Justin Bibbins z 22 punktami, ośmioma asystami i trzema zbiórkami. Łukasz Kolenda zdobył dla gości 18 punktów i miał cztery asysty.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane. Dopiero późniejsze trafienia Jakuba Karolaka i Grzegorza Kulki dały gospodarzom sześć punktów przewagi. Trefl zmniejszał straty dzięki akcjom Pawła Leończyka oraz Dariousa Motena, ale nie potrafił doprowadzić chociażby do remisu. Rzuty wolne Justina Bibbinsa ustawiły wynik po 10 minutach na 20:13.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością, ale to sopocianie prezentowali się trochę lepiej i zmniejszali różnicę. Po jednej z akcji Łukasza Kolendy zespół trenera Marcina Stefańskiego zbliżył się na zaledwie punkt. Ostatecznie m.in. dzięki Kulce pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 28:26.

Seria 10:0 w trzeciej kwarcie pozwoliła gościom na przejęcie inicjatywy, a ważnym graczem w tym fragmencie był Martynas Paliukenas. Bibbins sprawiał jednak, że ekipa z Warszawy ciągle była bardzo blisko. Swoje robił także Kulka i mimo świetnej gry Karola Gruszeckiego, Trefl nie mógł osiągnąć większej przewagi punktowej. Do remisu doprowadził Przemysław Kuźkow, a dzięki "trójce" Bibbinsa po 30 minutach było 51:48.

Kolejna część spotkania była bardzo zacięta. Dopiero po kilku minutach i rzucie z dystansu Jamela Morrisa gospodarze uciekli na osiem punktów. O lepszy wynik do końca walczył Paliukenas, ale ważnych "trójek" nie trafił Łukasz Kolenda. W końcówce za to na linii rzutów wolnych zimną krew zachował Bibbins, a mecz zakończył się wynikiem 78:72.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 78:72 (20:13, 8:13, 23:22, 27:24)

Legia Warszawa: Justin Bibbins 22, Grzegorz Kulka 14, Jamel Morris 11, Earl Watson 11, Jakub Karolak 6, Grzegorz Kamiński 6, Przemysław Kuźkow 3, Dariusz Wyka 3, Mariusz Konopatzki 2, Adam Linowski 0.

Trefl Sopot: Łukasz Kolenda 18, Martynas Paliukenas 14, Darious Moten 14, Karol Gruszecki 12, Dominik Olejniczak 7, Paweł Leończyk 7, Tyson Jay Haws 0, Michał Kolenda 0.