LM siatkarzy: Potwierdzono termin decydującego meczu Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
LM siatkarzy: Potwierdzono termin decydującego meczu Jastrzębskiego Węgla
fot. Cyfrasport
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla walczą o Ligę Mistrzów.

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) potwierdziła termin meczu drugiej rundy rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów między C.S.M Arcada Galati i Jastrzębskim Węglem. O awans do fazy grupowej tych prestiżowych rozgrywek przedstawiciel PlusLigi zagra z gospodarzami w czwartek 12 listopada.

Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godzinę 18.00 polskiego czasu. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla od poniedziałku przebywają w Rumunii. We wtorek odbyli trening.

 

Przypomnijmy, że kwalifikacje w tej grupie mają dosyć zawiłą historię i od początku ciążyło nad nimi fatum. Początkowo miały zostać rozegrane trzy turnieje, po jednym na terenie każdej z drużyn. Później zmieniono tę decyzję. Siatkarze mieli spotkać się na dwóch imprezach – w Jastrzębiu-Zdroju i Gałaczu. Impreza w Polsce, zaplanowana na 13–15 października została odwołana z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w ekipach Jastrzębskiego Węgla i Fino Kaposvar VC.

 

Zobacz także: Andrea Anastasi przeprosił Orczyka i kibiców

 

CEV podjął wówczas decyzję, że uczestnika fazy grupowej LM wyłoni tylko jedna impreza kwalifikacyjna, rozegrana w Rumunii. Ona jednak również nie mogła się odbyć w pierwotnie zaplanowanym terminie (27–29 października). Tym razem przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w ekipie Arcada Galati.

 

Zawody przełożono na termin 10–12 listopada. Na kilka dni przed turniejem ze startu zrezygnował węgierski Fino Kaposvar VC z powodu przypadków koronawirusa w zespole. W tej sytuacji spotkanie Jastrzębski Węgiel – C.S.M. Arcada Galati wyłoni ostatniego uczestnika fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów siatkarzy. Zwycięzca zagra w grupie C i będzie rywalizować z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys oraz ACH Volley Lublana. Turnieje tej grupy zostaną zorganizowane w Berlinie oraz Kazaniu.

 

2020-11-12: Jastrzębski Węgiel – C.S.M. Arcada Galati (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie